proces zwrou towaru Finanse 

Zwrot ze sklepu internetowego – szybki sposób, jak tego dokonać

W ostatnich czasach handel w internecie znacząco zyskał na popularności. Coraz więcej osób zarówno kupuje, jak i sprzedaje w sieci. Zakupy online są wygodne i szybkie, ale jednocześnie niosą ze sobą pewny dyskomfort. Wynika on z braku możliwości fizycznego zobaczenia, dotknięcia czy przymierzenia kupowanej rzeczy. Czasami może więc dojść do sytuacji, w której dostarczone przedmioty nie spełniają oczekiwań konsumenta lub odbiegają od specyfikacji przedstawionej w ofercie sprzedawcy. Nie należy jednak zbytnio się stresować nietrafionym zakupem internetowym, ponieważ każdemu konsumentowi korzystającemu z usług e-commerce przysługuje prawo zwrotu. Poznaj warunki odstąpienia od…

Czytaj dalej...
ubezpieczenie Finanse 

Jaką firmę ubezpieczeniową warto wybrać?

Coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że zabezpieczenie przyszłości swojej i najbliższych pod względem finansowym ma ogromne znaczenie. Żyjemy w czasach, w których wiele z obecnie aktywnych zawodowo osób będzie musiało liczyć się z niską emeryturą, która może nie zapewnić im godnego życia. Jak zapobiec takiej sytuacji? Jak nie obawiać się o finansową przyszłość swojej rodziny na wypadek, gdyby nas zabrakło? W takiej sytuacji najlepszym wyborem jest odpowiednia polisa na życie. By jednak mieć pewność, że dokonaliśmy dobrego wyboru, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na firmę ubezpieczeniową.

Czytaj dalej...
ksiegowosc Finanse 

Biuro księgowe – jak wybrać najlepsze?

Każdy przedsiębiorca, który zakłada działalność gospodarczą szuka dobrego biura księgowości. Jest to wygodna opcja dla osoby, która stawia pierwsze kroki w prowadzeniu własnego biznesu, jak i dla takiej, która na rynku działa już dłuższy czas. Rozliczanie finansów nie są prostą sprawą, dlatego też warto powierzyć tę część działalności kompetentnej firmie. Jak więc wybrać najlepsze biuro księgowe?

Czytaj dalej...
finanse Finanse 

Poduszka finansowa – czym jest i dlaczego warto o niej pomyśleć?

O naszych czasach można powiedzieć wiele dobrego, jednak z całą pewnością nie to, że są one stabilne. Szybki rozwój technologii sprawia, że nasza codzienność zmienia się praktycznie z roku na rok i bardzo ciężko przewidzieć, w jakim kierunku będzie to dalej zmierzało. W takiej sytuacji zdecydowanie warto zadbać o swoje finanse, żeby być przygotowanym na każdą ewentualność. Poduszka finansowa to świetne narzędzie, żeby poczuć się bardziej pewnie. Czym ona dokładnie jest i jak w jej budowaniu może pomóc firma ubezpieczeniowa?

Czytaj dalej...
dłużnik Finanse 

KRD – czym jest i czym się różni od BIK?

Trudno powiedzieć, że Krajowy Rejestr Długów lub Biuro Informacji Kredytowej kojarzyły nam się pozytywnie. Większość ludzi nie przepada za samym dźwiękiem ich nazwy, jednakże prawda jest taka, że nie należy się ich bać. Zwłaszcza BIKu, które zajmuje się zbieraniem nie tylko negatywnych informacji o dłużnikach, ale także tych pozytywnych i neutralnych. Czym więc jest KRD i czym jeszcze ta instytucja, różni się od BIK?

Czytaj dalej...