fotowoltaika Nieruchomości 

Panele fotowoltaiczne w energooszczędnym domu

Budownictwo energooszczędne od lat wpisuje się zapotrzebowania inwestorów, którzy stawiają na tego typu rozwiązania. Nie bez znaczenia pozostaje już nie tylko oszczędność prądu, a co za tym idzie, rachunków, ale także troska o środowisko naturalne. Wybór paneli fotowoltaicznych, to nic innego jak przyczynianie się do tego, że emisja szkodliwego dla życia i zdrowia CO2 zostaje zredukowana, a co za tym idzie, jakość powietrza jest znacznie lepsza. Podpowiadamy dlaczego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne w energooszczędnym domu i czym się kierować przy ich wyborze.

Czytaj dalej...
Zarządzanie najmem - jak to robić? Nieruchomości 

Na czym polega zarządzanie najmem i dlaczego warto powierzyć je profesjonalistom?

Kupując mieszkanie pod wynajem każdy właściciel pragnie jak najszybciej zacząć czerpać z niego zyski. Inwestowanie w nieruchomości jest intratnym przedsięwzięciem pod warunkiem, że cały proces wynajmu będzie przeprowadzony w prawidłowy i profesjonalny sposób. Nie wystarczy bowiem sam zakup nieruchomości – oprócz tego należy odpowiednio przygotować ją pod wynajem, w atrakcyjny sposób zaprezentować potencjalnym najemcom oraz zadbać o aspekty prawne.

Czytaj dalej...
Czy warto inwestować w nieruchomości? Nieruchomości 

Czy warto inwestować w nieruchomości?

Mimo ogólnie panującego kryzysu na świecie spowodowanego pandemią koronawirusa można dostrzec, że jednym z rodzajów biznesów, który nie może narzekać na brak popytu, jest sprzedaż i wynajem nieruchomości. Boom na rynku mieszkaniowym trwa już od wielu lat. Nieustający popyt powoduje, że deweloperzy coraz chętniej stawiają nowe budynki wielorodzinne. Również osoby prywatne interesują się wykupem mieszkań, które następnie są oddawane pod wynajem. Czym to jest spowodowane? Czy warto inwestować w nieruchomości w obecnych czasach? Dlaczego rynek nieruchomości tak dobrze funkcjonuje? Rynek nieruchomości od wielu lat bardzo dobrze prosperuje. Niegdyś powodem do…

Czytaj dalej...
Nieruchomości 

Najem mieszkania czy flipowanie – co lepsze?

Podczas przeprowadzanych przez nas szkoleń z dziedziny zarządzania nieruchomościami często spotykamy się z licznymi zapytaniami dotyczącymi tego, czy lepiej jest zdecydować się na tradycyjny najem mieszkania, czy też iść za głosem nowoczesności i zainwestować we flip. Pytania zadają najczęściej przedstawiciele starszych pokoleń, którzy dość nieufnie patrzą na współczesne rozwiązania z dziedziny wynajmu czy sprzedaży mieszkań.

Czytaj dalej...
Rusztowania i szalunki Nieruchomości 

Budowa domu – jak zaplanować prace?

Budowa domu to marzenie wielu z nas. Najchętniej rozpoczęlibyśmy prace już, w tym momencie, aby jak najszybciej zamieszkać w wymarzonym domu. Zanim jednak to się stanie, warto spokojnie przeanalizować wszystkie związane z jego powstawaniem aspekty, w tym także warunki pogodowe. Co należy wziąć pod uwagę? Podpowiadamy. Budowa domu, a zakup materiałów budowlanych Zakup odpowiednich materiałów budowlanych może okazać się bardzo problematyczny w sytuacji, kiedy zbyt wcześnie zdecydujemy się na rozpoczęcie prac budowlanych. Nie wszystkie składy utrzymują przez cały rok zawsze ten sam, pełny asortyment. Dotyczy to zwłaszcza wytwórni betonowych czy…

Czytaj dalej...
Nieruchomości 

5 pewnych sposobów na inwestowanie pieniędzy

Opłacalne inwestycje z minimalnym ryzykiem? Zostanie świadomym inwestorem, który wypracowuje wysokie zyski, jest prostsze, niż myślisz. Nie trzeba być milionerem, żeby zacząć wypracowywać wysoki dochód pasywny. Istnieją rozmaite formy inwestowania, a do najbardziej opłacalnych należy zakup nieruchomości i czerpanie zysków z ich wynajmowania. Typów mieszkań do wynajęcia jest wiele.

Czytaj dalej...
Zgłoszenie szkody do ubezpieczenia Nieruchomości Wiadomości 

Zgłoszenie szkody do ubezpieczenia – 6 pytań i odpowiedzi

Tylko podczas jednego z sierpniowych weekendów intensywne burze i nawałnice spowodowały, że straż pożarna interweniowała w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i dolnośląskim aż 10 tys. razy. Według Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego 480 tys. gospodarstw zostało bez prądu. Z danych Ministerstwa Rolnictwa wynika, że zniszczonych zostało 6,5 tys. gospodarstw, a straty objęły obszar nawet 32 tys. ha. Jeśli jesteście jednymi z poszkodowanych, podpowiadamy jak zgłosić szkodę do ubezpieczyciela, jak zabezpieczyć mienie i udokumentować wydatki, kiedy można rozpocząć prace naprawcze? O porady zapytaliśmy Rafała Juszkiewicza, Kierownika ds. Likwidacji Szkód Majątkowych w Gothaer…

Czytaj dalej...
Chcesz ubezpieczyć nieruchomości? Teraz możesz zrobić to online! Nieruchomości Wiadomości 

Chcesz ubezpieczyć nieruchomości? Teraz możesz zrobić to online!

Ubezpieczenie nieruchomości w obecnych czasach jest traktowane jako standardowa forma zabezpieczenia swojego majątku. Zaleca się wybór kompleksowego wariantu, który zapewni rekompensatę finansową na wypadek całkowitego zniszczenia nieruchomości, np. w wyniku pożaru lub powodzi. Warto pomyśleć także o ubezpieczeniu dobytku i wyposażenia nieruchomości.

Czytaj dalej...
Bulwary Książęce we Wrocławiu – 50 % mieszkań już sprzedanych! Nieruchomości 

Bulwary Książęce we Wrocławiu – 50 % mieszkań już sprzedanych!

BPi Polska sprzedało już 50% mieszkań w powstającym obecnie, I etapie inwestycji Bulwary Książęce we Wrocławiu. Oferta belgijskiego dewelopera cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem klientów, którzy doceniają zarówno doskonałą lokalizację inwestycji w prestiżowym sąsiedztwie Starego Miasta, jak i unikatową koncepcję samego kompleksu wprowadzającego nową jakość na polskim rynku w zakresie realizacji projektów typu mixed-use.

Czytaj dalej...