Rusztowania i szalunkiNieruchomości 

Budowa domu – jak zaplanować prace?

Budowa domu to marzenie wielu z nas. Najchętniej rozpoczęlibyśmy prace już, w tym momencie, aby jak najszybciej zamieszkać w wymarzonym domu. Zanim jednak to się stanie, warto spokojnie przeanalizować wszystkie związane z jego powstawaniem aspekty, w tym także warunki pogodowe. Co należy wziąć pod uwagę? Podpowiadamy.

Budowa domu, a zakup materiałów budowlanych

Zakup odpowiednich materiałów budowlanych może okazać się bardzo problematyczny w sytuacji, kiedy zbyt wcześnie zdecydujemy się na rozpoczęcie prac budowlanych. Nie wszystkie składy utrzymują przez cały rok zawsze ten sam, pełny asortyment. Dotyczy to zwłaszcza wytwórni betonowych czy niektórych materiałów, których przechowywanie wymaga dodatnich temperatur. Z drugiej strony warto inwestować w niektóre materiały przed sezonem i liczyć na niższe ceny. Niemniej opłacalne jest rezerwowanie sprzętu, takiego jak na przykład rusztowania (Szukasz firmy oferującej wynajem rusztowań – https://szalbud.pl/rusztowania-ramowe/). Te są niezbędnym elementem wyposażenia placu budowy, a na ich wynajem często trzeba nieco poczekać.

Rozpoczęcie budowy domu – kiedy najlepiej wystartować?

W teorii można ruszyć z pracami budowlanymi o każdej porze roku, w praktyce jednak często niesprzyjające warunki pogodowe w okresie jesienno-zimowym znacznie utrudniają wykonywanie prac. Co za tym idzie? Rzecz jasna zwiększenie kosztów, ale też co gorsza, ryzyko popełnienia dużych błędów wykonawczych. Prace pod gołym niebem warto więc wykonywać od wiosny do jesieni mając na uwadze to, że termin wejścia na budowę powinien wczesną wiosną w dużej mierze być uwarunkowany warunkami gruntowymi na danym terenie oraz prognozą pogody. Zbyt niska temperatura znacznie ograniczy prowadzenie prac, jeśli nie będziemy wyposażeni w odpowiednie dodatkowe zabezpieczenie, jak również specjalne materiały.

Można przyjąć, jednak w dużej mierze orientacyjnie, że optymalnym terminem na rozpoczęcie prac będzie marzec, a dokładnie – druga połowa. Wówczas prawdopodobieństwo, że wystąpią duże spadki temperatury poniżej zera jest stosunkowo niewielkie. Co ważne, dzień staje się coraz dłuższy, więc o kilka godzin więcej można pracować bez sztucznego oświetlenia.

Jesteś zainteresowany wynajmem lub kupnem rusztowań? Odwiedź: https://szalbud.pl/

Polecane artykuły

Skomentuj