Chcesz ubezpieczyć nieruchomości? Teraz możesz zrobić to online!Nieruchomości Wiadomości 

Chcesz ubezpieczyć nieruchomości? Teraz możesz zrobić to online!

Ubezpieczenie nieruchomości w obecnych czasach jest traktowane jako standardowa forma zabezpieczenia swojego majątku. Zaleca się wybór kompleksowego wariantu, który zapewni rekompensatę finansową na wypadek całkowitego zniszczenia nieruchomości, np. w wyniku pożaru lub powodzi. Warto pomyśleć także o ubezpieczeniu dobytku i wyposażenia nieruchomości.

Wbrew pozorom wybór dopasowanej do indywidualnych potrzeb i oczekiwań polisy ubezpieczeniowej na dom lub mieszkanie, nie jest czynnością czasochłonną. W dobie najnowszych technologii można wybrać i zamówić polisę za pośrednictwem Internetu.

Zakres ochronny przy ubezpieczeniu nieruchomości

Przy wyborze ubezpieczenia nieruchomości warto wybrać ofertę, która będzie dopasowana do indywidualnych oczekiwań. Najlepiej, jeśli będzie ona uwzględniała specyfikę konkretnej nieruchomości, w tym głównej mierze jej położenie. Przykładowo mieszkania, znajdującego się na 10 piętrze luksusowego apartamentowca nie trzeba ubezpieczać przed powodzią, ponieważ ryzyko zniszczenia mieszkania na skutek powodzi jest nikłe. Najlepiej, jeśli ubezpieczenie nieruchomości, będzie zapewniało ochronę od skutków:

 • szkód żywiołowych oraz innych zdarzeń losowych, np. pożaru, uderzenia pioruna, czy eksplozji,
 • kradzieży z włamaniem i dewastacji mienia,
 • wandalizmu i rabunku,
 • stłuczeń i przepięć,
 • intencjonalnego wprowadzenia w błąd osoby małoletniej, w podeszłym wieku lub niepełnosprawnej psychicznie.

Warto również zwrócić uwagę na to, czy wybrana przez nas polisa ubezpieczeniowa rekompensuje straty, które poniosły osoby trzecie na skutek naszego, niezamierzonego działania, np. przypadkowego zalania mieszkania sąsiadów przez nieszczelną instalację wodociągową.

Na co zwracać uwagę przy wyborze polisy ubezpieczeniowej?

Przy wyborze polisy ubezpieczeniowej warto wybrać ofertę firmy z renomą i stabilną pozycją na rynku. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na Aegon – firmę, cieszącą się bardzo dobrą opinią wśród klientów. W firmie tej można ubezpieczyć zarówno swój dom, jak i mieszkanie. Spośród dostępnych, kilkunastu, opcji, z pewnością każdy znajdzie ofertę, dopasowaną do swoich potrzeb i oczekiwań. W Aegon można ubezpieczyć: dom w budowie, dom kupiony na kredyt, a także dom rodziców. Ciekawym rozwiązaniem jest wybór pakietu, który zabezpiecza zarówno dom, jak i osoby w nim mieszkające. Dla najbardziej wymagających klientów firma przygotowała ofertę all inclusive, w której przedmiotem ubezpieczenia jest nieruchomość, a także cenny dobytek w niej zgromadzony.

Ile kosztuje ubezpieczenie nieruchomości?

Wpływ na wysokość polisy ubezpieczeniowej ma przede wszystkim wartość nieruchomości, a także wybrany zakres ochrony. Przy wyborze wariantu, w którym przedmiotem jest nie tylko sam dom lub mieszkanie, ale także rzeczy materialne w nim zgromadzone, warto wziąć pod uwagę łączną wartość nieruchomości wraz z cennym dobytkiem. Wówczas, gdy decydujemy się na zakup polisy ubezpieczeniowej online, możemy liczyć na to, że na wybranym przez nas serwisie internetowym, po podaniu wartości nieruchomości, zostanie nam wyświetlona kwota ubezpieczenia, którą musimy zapłacić. Zwykle waha się ona od kilkudziesięciu do kilkuset zł w skali roku. W niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych kwotę tą można rozkładać na dogodne raty.

Wyłączenie odpowiedzialności w ubezpieczeniach nieruchomości

Osoba ubezpieczająca swoją nieruchomość powinna pamiętać, że nie zawsze ma prawo do odszkodowania na wypadek wystąpienia szkody. Standardową sytuacją, w której ubezpieczyciel może odmówić wypłacenia rekompensaty jest umyślne spowodowanie szkody. Wśród innych tego typu przypadków, można wymienić, m.in.:

 • zalanie domu lub mieszkania, z powodu nieszczelności dachu, drzwi lub okien,
 • pęknięcia przemarzniętych rur, które nastąpiło wskutek utrzymywania zbyt niskiej temperatury w domu lub w mieszkaniu,
 • kradzieży z włamaniem, wtedy, gdy mieszkanie nie było zabezpieczone zgodnie z wymogami ubezpieczyciela (np. nie było w nim zamontowanych drzwi antywłamaniowych),
 • szkodę, która powstała w wyniku zaniedbania właściciela nieruchomości.

Polecane artykuły

One Thought to “Chcesz ubezpieczyć nieruchomości? Teraz możesz zrobić to online!”

 1. asla

  kilka cennych wskazówek, które wezmę pod uwagę ubezpieczając swój dom 😀

Skomentuj