Czy warto być solidnym i uczciwym w biznesie?Firma 

Czy warto być solidnym i uczciwym w biznesie?

Obiegowa opinia mówi, że w biznesie dobrze zarabiają jedynie kombinatorzy i oszuści. Powszechnie znane jest także powiedzenie, że pierwszy milion trzeba ukraść. Jak jednak jest w rzeczywistości?

W Polsce faktycznie nie brakuje firm, które działają bardzo słabo i nie liczą się ze swoimi klientami. Powszechną praktyką jest niedotrzymywanie terminów dostaw, płacenie po terminie czy nieodpowiadanie na maile klientów.

Każdy, kto odwiedza sklepy internetowe na pewno zauważył, że wiele firm bardzo słabo opisuje swoje produkty albo nie opisuje ich wcale. Nie brakuje też zdjęć, które ukrywają stan faktyczny produktów. Takie metody działania co prawda pozwalają zarobić pieniądze jednak z reguły tylko raz na danym kliencie bo potem on już nie wraca.

Warto zdać sobie sprawę z tego, że warto być uczciwym bo w dobie ogromnej konkurencji liczy się nie tylko niska cena. Klienta można przyciągnąć miłą obsługą, szybkimi wysyłkami czy solidnym pakowaniem produktów. Kluczowa zawsze jest jednak wysoka jakość sprzedawanego produktu.

To w jaki sposób obsługujemy klientów wpływa na wizerunek firmy a od renomy firmy zależy jak wielu będzie ona miała stałych klientów. Warto pamiętać, że stały klient jest najcenniejszy i najtańszy bo nie potrzeba dodatkowych nakładów na promocje.

Polecane artykuły

One Thought to “Czy warto być solidnym i uczciwym w biznesie?”

  1. sylwek

    już coraz ciężej trafić na taką firmę

Skomentuj