Wiadomości 

Czy warto inwestować w meble designerskie?

Kuszą Cię meble od znanego designerskiego projektanta, ale nie wiesz czy warto w nie inwestować? W takim razie sprawdź nasze ZA i PRZECIW i zdecyduj sam!

Jesteś w momencie urządzania domu lub mieszkania? Uwielbiasz niebanalne rozwiązania i chcesz, aby meble były zbliżone do Twojego charakteru? Dobrze się składa – sklep z meblami designerskimi to miejsce dla Ciebie. W poniższym poradniku postaramy się odpowiedzieć na podstawowe pytanie padające podczas urządzania domu: meble designerskie czy z sieciówki?

Czy warto inwestować w meble designerskie?

Przestrzeń mieszkalna – niezależnie czy jest to salon, sypialnia, łazienka czy pokój do pracy powinna współgrać ze swoim właścicielem. Jego charakter, styl życia i przekonania mogą być odzwierciedlone za pomocą mebli. Piękno i elegancja zawarta w meblach designerskich jest ponadczasowa, a na dodatek może być doskonałą inwestycją. Dlaczego? Ponieważ meble te wyróżniają się jakością. Staranność wykonania, najlepsze użyte materiały oraz styl, którego nie da się podrobić. Meble designerskie nadają mieszkaniu oryginalny wygląd i z pewnością nie będzie można ich spotkać w żadnym okolicznym sklepie meblowym.

Meble designerskie – trwałość i unikalność

Projektant, działa tak jak każdy artysta – wkłada w swoją pracę maksymalną ilość wysiłku, pomysłu, charakteru oraz serca. Dlatego meble designerskie wychodzące spod rąk rzemieślników są niepowtarzalne i można traktować je jako swoiste dzieła sztuki.

Co jeszcze charakteryzuje meble designerskie?

  • Estetyka – niezależnie od tego, czy mebel jest minimalistyczny czy futurystyczny – wyrafinowany smak projektu będzie towarzyszył właścicielowi na co dzień.
  • Trwałość – na trwałość mają wpływ materiały oraz staranność wykonania. To połączenie sprawia, że meble będą wyglądały jak nowe nawet po kilku latach użytkowania.
  • Unikalność – mało jest osób, które mają podobny gust do naszego. Dzięki meblom, które nie są dostępne w sieciówkach, masz pewność, że zachwycisz każdego gościa, który Cię odwiedzi.
  • Funkcjonalność – mebel oprócz wyglądu musi spełniać swoje podstawowe funkcje. Dlatego meble designerskie zachwycają sprytnymi rozwiązaniami w codziennym życiu.

Cena mebli designerskich

Przeciwnicy designerski mebli mogą mieć tylko i wyłącznie jeden argument – wysoką cenę. Nie trudno się z nimi nie zgodzić. Umeblowanie jednego pokoju w meble od projektanta może pochłonąć dużą część budżetu. Pomyśl jednak z drugiej strony: skoro meble tego typu nie tracą na wartości (co zostało wspomniane na samym początku), to kupując je, masz gwarancję, że chcąc sprzedać mieszkanie wraz z meblami uzyskasz satysfakcjonującą cenę. To inwestycja, która opłaca się pod wieloma względami – wizualnymi oraz ekonomicznymi.

Wybierając meble desingerskie, kieruj się przede wszystkim tym, czy Ci się podobają, czy dzięki nim czujesz się dobrze we wnętrzu oraz czy poprawiają Twój komfort życia.

Polecane artykuły

Skomentuj