ksiegowoscFinanse 

Czym różni się pełna księgowość od uproszczonej?

Pełna księgowość dotyczy przede wszystkim spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, ale także firm, które z różnych przyczyn chcą lub muszą mieć pełny obraz stanu finansów w swoim przedsiębiorstwie. Czym różni się pełna księgowość od uproszczonej? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

Pełna księgowość – na czym dokładnie polega i kogo dotyczy?

Księgowość uproszczona (określana też jako niepełna) stanowi rodzaj obowiązku spoczywającego na przedsiębiorcach, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Mogą to zadanie wykonywać samodzielnie lub poprzez zewnętrznych księgowych. Pełna księgowość w Warszawie na Pradze jest natomiast na tyle skomplikowana i pogmatwana, że wymaga zasięgnięcia porady u profesjonalnego podmiotu, czyli w biurze rachunkowym. Tylko fachowi księgowi są w stanie uporać się z natłokiem obowiązków i zawiłościami prawa podatkowego w Polsce, które często się zmienia.

Usługi rachunkowe – z których warto skorzystać?

Usługi rachunkowe w Warszawie w obu przypadkach stanowią bardzo dużą pomoc dla wiecznie zapracowanych przedsiębiorców. Księgowy trzyma rękę na pulsie, doskonale orientując się we wszystkich przepisach. Wie, jak rozliczyć dane wydatki firmowe. W przypadku księgowości uproszczonej sporządza księgę przychodów i rozchodów. Wylicza też wysokość należnego podatku dochodowego, składek na ubezpieczenie zdrowotne czy wysokości podatku VAT, który należy odprowadzić na stosowne konto.

W przypadku pełnej księgowości musi także zająć się innymi obowiązkami, które nakładają na niego obowiązujące przepisy prawa. Sporządzanie bilansów to kolejna powinność po stronie księgowego obsługującego daną firmę. Usługi w chmurze to nowoczesne rozwiązanie, będące odpowiedzią na potrzebę oszczędności czasu i szybkiego załatwiania spraw. Wiele podmiotów ma swój dedykowany system online, dzięki któremu można szybko umieszczać faktury w panelu. To bardzo duże udogodnienie dla firm – niezależnie od formy prowadzonej przez nie działalności.

Polecane artykuły

Skomentuj