digital signageFirma 

Digital Signage – rola w komunikacji wewnętrznej

Systemy Digital Signage dość często dają się zauważyć w przestrzeni publicznej: w galeriach handlowych, na lotniskach, w kinach, przychodniach czy w urzędach. Ich rolą jest przekazanie klientom reklamy i informacji, za pomocą cyfrowych wyświetlaczy. Jednak systemy te z powodzeniem można wykorzystać także w firmach i korporacjach, w celu poprawy komunikacji wewnętrznej.

Czym jest komunikacja wewnętrzna?

Komunikacja wewnętrzna to przekazywanie informacji pomiędzy członkami organizacji – firmy, korporacji czy przedsiębiorstwa. Jednak w większości przypadków jej pracownicy potrzebują czegoś więcej niż informacji przekazanych podczas zebrania z kierownictwem lub za pomocą służbowych e-maili. Nie każdy też ma czas, aby śledzić nowości w Intranecie lub spoglądać na tablicę ogłoszeń.

Aktualnie liczą się bowiem przejrzyste komunikaty: widoczne i ogólnodostępne. I właśnie tutaj swoje zadanie ma do spełnienia Digital Signage. Wdrożenie owego systemu oferuje wiele przedstawicieli tej branży, chociażby Easyscreen.tv. Wprowadzenie tej technologii w miejscu pracy, usprawnia komunikację pomiędzy pracownikami, wspomagając (lub też uzupełniając) tradycyjne środki przekazu.

Co można przekazać w firmie dzięki Digital Signage?

Wprowadzenie ekranów cyfrowych w miejscu pracy, zwiększa zasięg przekazywanych informacji oraz zainteresowanie (a także zaangażowanie) pracowników. Multimedialne ekrany rozmieszcza się w najbardziej strategicznych miejscach przestrzeni firmowej, tak aby każdy mógł dostrzec je bez trudu i odczytać ważne informacje. Co więc może się znaleźć na cyfrowych wyświetlaczach?

  • aktualne notowania firmy i wskaźniki sprzedaży,

  • przypomnienie o zasadach bezpieczeństwa,

  • plan rezerwacji pomieszczeń i kalendarz spotkań (automatycznie aktualizowane),

  • przypomnienia o spotkaniach,

  • opinie, posty, komentarze na temat firmy z mediów społecznościowych,

  • informacje socjalne i dotyczące aktualnych wydarzeń w firmie,

  • informacje o premiach i nagrodach,

  • pogoda,

  • nowiny branżowe,

  • rozrywka dla przybywających do firmy gości.

Ekrany Digital Signage takie jak Samsung Tizen można także lokować przy salach konferencyjnych, które pokażą godziny spotkań oraz jakie i z kim spotkanie odbędzie się w danej sali.

Budowanie kultury firmowej

Informacje powinny trafiać do każdego pracownika w taki sam sposób, czyli „nie ginąć” w tonach korespondencji służbowych e-mail. Z pewnością nie być przekazywane drogą „pantoflową”, gdyż to prowadzi wielokrotnie do dezinformacji. Zadbanie o to sprawi, że pracownicy zawsze będą dobrze poinformowani, a dzięki temu praca będzie szła o wiele sprawniej i przyjemniej.

Należy bezwarunkowo pamiętać o tym, aby pracownicy nie musieli „prosić się” o niektóre informacje. Ich jasny przekaz jest bowiem jednym z filarów dobrej komunikacji w miejscu pracy, dzięki któremu znikają domysły i niedopowiedzenia. Nikomu nie trzeba chyba tłumaczyć, jak bardzo pomocne w realizacji tego celu są systemy Digital Signage, które trafiają ze swoim przekazem do każdego pracownika.

Komunikacja, która zacieśnia relacje

W wielu organizacjach bardzo popularne jest tworzenie ścian wideo (videowall), które skutecznie przyciągają uwagę. W organizacjach, które dbają o relacje socjalne pracowników, można na nich prezentować nie tylko informacje firmowe, ale także zdjęcia z firmowych eventów czy spotkań. Popularne jest także umieszczanie na nich zdjęć z wakacji czy z imprez integracyjnych. Zdjęcia te mogą tworzyć fototapetę i przypominać pracownikom o przyjemnych chwilach.

System Digital Signage można wykorzystanieć też do innych celów, np. oceny stworzonej reklamę, która ma dopiero zostać emitowana. Dzięki temu każdy będzie mógł ją zobaczyć i wyrazić opinię na jej temat, a na zaś wprowadzić jeszcze niezbędne poprawki. To z kolei poprawi relacje pomiędzy pracownikami a ich przełożonymi i różnymi działami. Warto więc zainwestować w systemy Digital Signage, korzystając z usług firm takich jak Easyscreen.tv. Sprawiają one, że miejsca pracy stają się bardziej postępowe i nowoczesne w oczach swoich pracowników.

Polecane artykuły

Skomentuj