Wiadomości 

Dlaczego warto zainstalować terminal płatniczy?

W Polsce przybywa posiadaczy kart płatniczych – jest ich już ok. 40 mln co oznacza, że na każdego Polaka przypada jedna karta płatnicza! Coraz częściej i coraz chętniej płacimy także za pomocą telefonu komórkowego i systemu BLIK. Nic dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na terminal płatniczy w swojej firmie. Teraz można go otrzymać za darmo!

Coraz więcej osób zastępuje gotówkę kartą płatniczą lub telefonem komórkowym. Płatności bezgotówkowe są zdaniem Polaków szybsze, wygodniejsze i bardziej komfortowe od tradycyjnych płatności. Trudno się z tym nie zgodzić. Zamiast odliczać niezbędną kwotę, czekać na jej przyjęcie i wydanie reszty, wystarczy zbliżyć kartą płatniczą do terminala. W przypadku płatności bez gotówki nie ma też konieczności noszenia przy sobie portfela wypchanego gotówką, zaś w razie płatności telefonem komórkowym – zbędny jest nawet portfel!

Polacy chętnie płacą bezgotówkowo, przedsiębiorcy instalują terminale płatnicze

Jak wynika z danych Narodowego Banku Polskiego, w I kwartale 2018 roku w Polsce było 39,6 mln kart płatniczych, a 86 proc. wszystkich transakcji miało charakter bezgotówkowy.

Za popularnością bezgotówkowych form płatności wśród Polaków idą działania przedsiębiorców. Nie traktują już oni płatności bez gotówki jako dodatkowej opcji, ale jak obowiązujący standard i – chcąc podążać za oczekiwaniami rynku – zaopatrują swoje punkty w urządzenia płatnicze.

Popularność kart płatniczych wśród klientów sprawia, że zwiększa się obrót bezgotówkowy w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Co piąty ankietowany przedsiębiorca przyznaje, że płatności bezgotówkowe stanowią od 40 do 60 proc. obrotów ich przedsiębiorstw w miesiącu.

Program Polska Bezgotówkowa – na czym polega?

Program Polska Bezgotówkowa ma na celu upowszechnianie płatności bezgotówkowych w Polsce i zwiększenie dostępu do terminali płatniczych. Inicjatywa okazała się sporym sukcesem. Już po trzech kwartałach funkcjonowania programu w Polsce przybyło ponad 80 tys. terminali płatniczych! Przeprowadzono nimi ponad 10 mln transakcji na łączną sumę blisko 600 mln zł.

Uczestnicy programu otrzymują od Fundacji Polska Bezgotówkowa do trzech darmowych terminali płatniczych i przez okres 12 miesięcy nie ponoszą kosztów związanych w obsługą urządzeń – nie płacą m.in. prowizji od przeprowadzonych transakcji.

Ponadto, przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na udział w programie w ramach oferty eService otrzymują na własność po 12 miesiącach nowoczesne terminale typu smart. To znaczne udogodnienie dla przedsiębiorców. Jeśli chodzi o terminal płatniczy cena bywa bowiem wysoka. Fundacja Polska Bezgotówkowa oferuje je zupełnie za darmo!

Terminale Smart D220 gwarantują najwyższy stopień bezpieczeństwa i akceptują płatności wszystkimi najpopularniejszymi kartami płatniczymi, a także płatności BLIK-iem i telefonem komórkowym.

Są przyjazne w obsłudze, bezprzewodowe, mają dotykowy ekran, są lekkie i poręczne. Co więcej, posiadają wytrzymałą baterię, która pozwala na przeprowadzenie do 200 transakcji, a także dają możliwość przechowywania elektronicznych potwierdzeń transakcji. Dzięki temu nie trzeba kupować papieru do terminala. Więcej szczegółów na temat oferty eService w ramach Polski Bezgotówkowej dostępnych jest na stronie https://bezgotowki.pl/.

Przyszłość jest bezgotówkowa!

Konsumenci przyznają, że nie tylko częściej i chętniej robią zakupy w punktach, w których można płacić kartą. Twierdzą również, że skłonni są wydawać większe kwoty przy transakcjach bezgotówkowych.

Przedsiębiorcy, którzy nie oferują terminali płatniczych muszą więc liczyć się z niższymi obrotami i odpływem klientów do konkurencji.

Polecane artykuły

Skomentuj