Firma 

Jak otworzyć hurtownię zabawek?

Własny biznes otwiera coraz więcej osób. Zapewne Ty też masz taki zamiar. Zanim jednak zdecydujesz się na cokolwiek, musisz przygotować sobie odpowiedni grunt. Jeżeli myślisz o dużym asortymencie do zabawy dla dzieci, zapewne wiesz, że hurtownia zabawek potrzebuje sporego pomieszczenia, chyba że masz zamiar ograniczyć się do niewielkiego asortymentu, np. wyłącznie puzzle i klocki budowlane. Niemniej przygotowywanie gruntu to wiele papierkowej pracy i chodzenie po urzędach.

Jaka będzie Twoja hurtownia z zabawkami?

Ustal, dla jakiej grupy wiekowej dzieci będą to zabawki. Innymi przedmiotami bawi się niemowlę, innymi przedszkolak oraz innymi dziecko w wieku wczesnoszkolnym i późniejszym. Zabawki muszą nie tylko zapewniać dzieciom brak nudy. Muszą także wpływać na nie w sposób kreatywny. Podczas zabawy dziecko musi rozwijać się wszechstronnie. Czyli tutaj konieczne jest, byś ustalił, czy zabawki będą wyłącznie psychomotoryczne, umysłowe, czy ogólnorozwojowe. Dobrze jest oferować szeroki wybór zabawek ze wszystkich dziedzin, wówczas masz więcej klientów.

Wymyśl hasło, promujące Twoją hurtownię z zabawkami. Jedno zdanie, które zwróci uwagę Twojego przyszłego klienta. Jeżeli nie masz pojęcia, jakie mogłoby ono być, zajrzyj na podstrony konkurencji, może przyjdzie Ci wówczas coś ciekawego do głowy. Kreując wizję swego przedsiębiorstwa, stawiaj się zawsze po stronie klienta. Zastanów się, czego byś oczekiwał od sprzedającego zabawki, byś skusił się na wydanie pieniędzy w jego magazynie.

Jakie kolejne kroki przedsięwziąć, by dobrze osadzić swój biznes?

Zanim rozpoczniesz kompletowanie wszystkich dokumentów oraz wypełniać druki do stosownych urzędów, zakładać konto firmowe w banku, wykreuj wizję swojej firmy. Napisz biznesplan, w którym zawrzesz wszelkie wydatki związane z wynajęciem lokalu i jego opłatami. Uwzględnić musisz także składki zusowskie, podatki, koszty reklamy. Ważne też jest przy zakładaniu hurtowni zabawek wzięcie pod uwagę wydatków związanych z zakupieniem towaru oraz kasy fiskalnej, komputera, pojazdu dostawczego i związanego z nim zakupem paliwa.

Gdy napiszesz dobry biznesplan, możesz ubiegać się o dofinansowanie. Dowiedz się, czy takie możesz otrzymać w swoim mieście. Jeżeli nic takiego nie uda Ci się załatwić, spróbuj wziąć pożyczkę w banku. Tutaj także posłuży Ci super napisany biznesplan. Czasami jednak bank będzie wymagał zabezpieczenia. Najbezpieczniej jest ruszać z biznesem z własnym kapitałem, lecz nie zawsze jest to możliwe, dlatego podaję Ci inne formy zdobycia kapitału.

Gdy masz pieniądze, możesz załatwiać pozostałe formalności. I jeszcze jedna ważna sprawa, a mianowicie- Twoja własna pieczątka firmowa. Również będzie Ci potrzebna. Umieść na niej nazwę hurtowni zabawek, imię i nazwisko, NIP, regon i adres.

Zobacz także: Hurtownia zabawkowa – swobodny dostęp do różnych modeli zabawek

Polecane artykuły

Skomentuj