Jak zyskać stałych klientów?Firma 

Jak zyskać stałych klientów?

Często przedsiębiorcy zastanawiają się, co należy robić aby klienci do nich wracali. Nie jest to łatwe zadania bo każdy biznes wymaga odpowiedniego zbadania rynku i dostosowania oferty do potrzeb klientów. Najważniejsza jest jednak jakość samej obsługi.

Często przedsiębiorcy myślą, że jeśli mają towar tańszy niż u konkurencji to już cały rynek należy do nich. Tymczasem klient podejmując decyzje zakupowe bierze pod uwagę cały szereg innych czynników. Owszem wszyscy lubimy kupić tanio, jednak to nie jest najważniejsze. Co nam przyjdzie z taniego produktu, który na przykład po jednym praniu nie nadaje się do użytkowania. Lubimy więc nie przepłacać i jednocześnie nabywać dobre jakościowo produkty.

Aby dany sklep był chętnie odwiedzany przez stałych klientów musi mieć ciekawą i regularnie wzbogacaną ofertę. Bardzo ważna jest także osoba sprzedawcy. Klient oczekuje, że będzie miło i profesjonalnie obsłużony. Każdy sprzedawca powinien więc bardzo dobrze znać swoje produkty, tak aby był w stanie odpowiedzieć na każde pytanie.

Godziny otwarcia sklepu powinny być dogodne. Ważne jest także indywidualne podejście do klienta. Jeśli klientowi zależy na czymś niestandardowym dobry sprzedawca powinien postarać się to sprowadzić a klient na pewno będzie za to wdzięczny.

Polecane artykuły

One Thought to “Jak zyskać stałych klientów?”

  1. karola

    dla mnie ważną rzeczą jest podejście do człowieka

Skomentuj