dzialalnosc gospodarczaFirma 

Korzyści z prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej

Coraz więcej osób zakłada własną działalność gospodarczą. Daje ona wolność oraz poczucie bezpieczeństwa. Mimo kilku minusów, jest to również świetny sposób na zyskanie nowych umiejętności oraz zyskanie czasu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź, jakie korzyści daje posiadanie własnej firmy.

Czas na rozwój

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z dużym poświęceniem swojej energii oraz czasu. Z drugiej strony należy pamiętać, że mając własną firmę to my decydujemy, ile czasu jej poświęcamy. Jeśli pracujesz z domu lub planujesz jednoosobową działalność gospodarczą, to znacznie łatwiej jest wygospodarować wolną chwilę na własny rozwój. Niezależnie od tego, czy będzie to kurs, czy też studia podyplomowe. Na etacie pracownik posiada określone godziny pracy, które musimy wyrobić. Właściciel firmy również musi pracować, jednak planowanie czasu wolnego jest bardziej elastyczne, co pozwala na łatwiejszy wybór co do dalszej ścieżki zawodowej.

Łatwiejszy dostęp do różnych form finansowania

Posiadając etat nie zawsze masz możliwość skorzystania z korzystnych kredytów konsumenckich. Są wysokooprocentowane lub po prostu niedostępne. W przypadku firmy banki chętnie udzielają takiej pomocy finansowej. Co więcej – leasing sprzętu komputerowego lub auta będzie wymagał niższej wpłaty własnej, zwłaszcza jeśli firma działa dłużej niż rok i nie posiada zbyt dużych kosztów jej utrzymania. W wielu instytucjach finansowych możesz znaleźć leasing dla firm, w którym spłacasz jedynie 102% wartości pojazdu, a nie tak jak w przypadku leasingu konsumenckiego aż 120%, co jest dużą oszczędnością.

Pełna decyzyjność

Pracując dla kogoś nie masz praktycznie żadnego wpływu na rozwój firmy. Pracodawcy rzadko dbają też o szkolenia pracowników, dlatego praca w korporacji dla osób mocno zaangażowanych oraz ambitnych jest wyjątkowo męcząca. Rozwiązaniem będzie prowadzenie własnej firmy, dzięki czemu masz pewność, że twoje pomysły przekują się w działanie. Samodzielnie podejmujesz decyzje i masz pełną kontrolę nad kontaktem z klientami oraz wprowadzanymi dla nich ofertami. Rozwijasz się w tych dziedzinach, w których lubisz i chcesz!

Możliwość odliczenia zakupów od podatku

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także odliczanie zakupów od podatku, co pozwala na płacenie znacznie mniejszej sumy do Urzędu Skarbowego. Jeśli co miesiąc wydajesz np. na rusz do drukarki, płacisz rachunek za Internet lub telefon firmowy, możesz wszystkie te faktury odliczyć od PIT. Koniecznie sprawdź jednak, które zakupy mogą zostać odliczone, a które nie.

Polecane artykuły

Skomentuj