buty roboczeWiadomości 

Kupno butów robocze nigdy nie było prostsze!

Gdy dochodzi do kupna tego, jakże ważnego, akcesorium każdej fizycznej pracy, potrafimy się pogubić. Sklepy BHP posiadające bogaty wybór, zarzuca nas butami roboczymi o różnych właściwościach ochronnych, różnych rodzajach butów, posiadających rozmaite materiały. Podejmując tą ważną decyzję, musimy być świadomi, czego szukać w tych butach, tak aby nie musieć żałować naszego wyboru. Dlatego chcemy dzisiaj przybliżyć 3 krótkie kroki, które ułatwią wam wybór obuwia roboczego. 

Jakość przede wszystkim

Kupując buty robocze, musimy mieć na względzie ich jakość wykonania i użyte w nich materiały. W najtańszym obuwie roboczym użyta jest często sztuczna skóra albo inne, syntetyczne tworzywa, które prowadzą do odparzeń. Spędzając większość dnia na nogach, musimy upewnić się, że buty robocze, których mamy zamiar używać są wysokiej jakości i nie będą nam szkodziły. Kupujemy je przecież, aby nas chroniły i pozwalały nam na jak największy komfort użytkowania. Oczywiście nie oznacza to, aby kupować buty z górnej półki i tych najdroższych. Wybór powinno rozpocząć się od średniej półki, gdzie również możemy znaleźć bardzo dobrej jakości buty robocze, które będą nam służyć przez długi czas. Oczywiście obuwie takie, zatrzymają swoje właściwości ochronne i nie będziemy martwić się o zagrożenie płynące z ich zaniku.

 

Niebezpieczeństwa w miejscu pracy, a buty robocze

Głównym powodem, dla którego wybieramy się do sklepu BHP i kupujemy buty robocze jest oczywiście bezpieczeństwo. Chcemy, aby obuwie chroniło nas przed zagrożeniami, które możemy spotkać w naszym zawodzie. Dlatego bardzo rozsądnym krokiem będzie głębsze zastanowienie się przed jakimi niebezpieczeństwami chcielibyśmy, aby nasze buty nas chroniły. Obuwie robocze jest podzielone normami ISO, które określają jakie właściwości posiadają. Jedne są wodoodporne, inne zaś są lepiej zabudowane. Jeśli już rozłożyliśmy nasza pracę na czynniki pierwsze i już w pełni świadomi jesteśmy przed czym nasze buty mają nas chronić – należy sprawdzić ich oznaczenie. Oznaczenia to nic innego jak normy ISO. Znając niebezpieczeństwa i oznaczenia, jesteśmy gotowi przejść do następnego, równie ważnego punktu

 

Rodzaj i wygoda butów roboczych

Ostatnim elementem całej układanki będzie rodzaj butów roboczych, co będzie równoznaczne z wygodą ich użytkowania. Jest 5 głównych rodzajów butów roboczych, tj. półbuty, trzewiki, buty, buty z przedłużoną holewką i buty do kolan. Każde z nich nada się w innych warunkach – półbuty lepiej sprawdzą się na magazynach, a buty do kolan w ogrodach, gdzie ochronią nas przed ubrudzeniem. Wybór rodzaju butów zależy nie tylko od miejsca pracy, ale również od naszych preferencji.

 

Polecane artykuły

Skomentuj