kurier wielkiej brytaniiWiadomości 

Kurier do Wielkiej Brytanii – te firmy wciąż dostarczają paczki do Anglii

Zarówno zagrożenie epidemiologiczne, jak i Brexit dały się we znaki przedsiębiorstwom kurierskim. Firmy, które dostarczały przesyłki do Anglii, stanęły na przełomie 2020 i 2021 roku przed wielkim wyzwaniem. W związku z wystąpieniem UK z Unii Europejskiej niektórzy kurierzy zawiesili możliwość dostarczania paczek na Wyspy. Jak obecnie kształtuje się sytuacja? Kto dziś realizuje przesyłki kurierskie z Polski do Anglii?

Jak można sprawdzić, które z firm nadal dostarczają paczki do Anglii?

Ostatnie tygodnie roku to zawsze okres intensywnej pracy kurierów. Wiele osób właśnie w tym czasie planuje wysyłkę paczki do UK z Polski. Powodem takiego stanu rzeczy są przede wszystkim zbliżające się święta. Jednak tego roku realizacja usług kurierskich była utrudniona.

To, które firmy obecnie dostarczają przesyłki do Anglii, można sprawdzić dzięki specjalnym wyszukiwarkom, które można znaleźć np. na euro-paka.pl. Można dzięki niej zweryfikować, czy przesyłki kurierskie z Polski do Anglii są w ogóle realizowane. Jest to sposób na to, aby oszczędzić sobie niemiłego zaskoczenia po odwiedzinach w punkcie nadawania paczek. Nie zawsze okaże się, że znajdzie się kurier do Wielkiej Brytanii, który może dostarczyć paczkę do UK.

Jak obecnie wysyłane są paczki do Anglii?

Firmy kurierskie oczywiście przestrzegają surowego reżimu sanitarnego. Oprócz tego muszą dostosować się do nowych przepisów związanych z zakończeniem okresu przejściowego Brexitu. Wysyłanie paczek nie jest obecnie takie łatwe jak jeszcze kilka tygodni temu.

Problemem jest przede wszystkim wyjście Wielkiej Brytanii z UE – przedsiębiorstwa są zmuszone czasowo zawiesić transport towarów do UK. Na stronach kurierów można znaleźć informacje, kiedy będzie możliwa wysyłka paczki na Wyspy Brytyjskie. Niestety niekiedy okazuje się, że na taką możliwość będzie trzeba poczekać jeszcze trochę czasu.

Aby dowiedzieć się, kiedy można spodziewać się przywrócenia przesyłek na Wyspy Brytyjskie, warto skorzystać z wyszukiwarek online. Jest to zdecydowanie łatwiejszy sposób niż szukanie takich informacji na stronach internetowych kurierów.

Czy można obecnie wysyłać paczki do Anglii?

Nawet najbardziej liczące się na rynku firmy kurierskie podjęły drastyczne decyzje dotyczące przesyłek do UK. Obecnie dostarczanie przesyłek na Wyspy jest utrudnione i częściowo zawieszone przez większą część firm:

  • DPD, TNT EXPRESS, UPS – przesyłki będzie można nadać dopiero po 10 stycznia

  • GLS – kurier będzie odbierał paczki od nadawców od 13 stycznia.

Mimo tego można już składać zlecenia na realizację przesyłek. Jednak wiadomo już, że paczki do Anglii będą dostarczane od 18 stycznia.

Chcąc wysłać przesyłkę na Wyspy, trzeba też uważnie śledzić aktualności na temat zagrożenia epidemiologicznego. Jeżeli dostarczanie paczek będzie zbyt ryzykowne, firmy mogą podjąć pewne kroki i czasowo ograniczyć swoją działalność.

Jak droga może być obecnie paczka do Anglii – cena i sposób dostawy paczek do Wielkiej Brytanii

Choć w ostatnim czasie wiele się zmieniło, cennik większości firm pozostał nadal taki sam. Przesyłki na Wyspy Brytyjskie nie podrożały, a ich wysyłanie nie zmieniło się znacząco.

Nadal można korzystać z usługi od drzwi do drzwi i śledzić paczki za pośrednictwem strony internetowej. Nie należy także obawiać się ich oclenia na granicy. Porozumienie, które zostało podpisane przez władze Wielkiej Brytanii oraz Unii Europejskiej, gwarantuje brak naliczania takich opłat. Dlatego też wydaje się, że sytuacja z wysyłaniem paczek do Anglii szybko wróci do normy – jest to kwestia zaledwie kilku dni.

Polecane artykuły

Skomentuj