dane medyczneWiadomości 

Niszczenie dokumentów firmowych. Jak wybrać do tego odpowiednią firmę?

Kompleksowym niszczeniem dokumentów firmowych zajmują się wyspecjalizowane firmy, które posiadają do tego odpowiednie zaplecze techniczne. Kluczowe są specjalne pojemniki do magazynowania dokumentów, jak również do ich transportu. W tym miejscu nie można również nie wspomnieć o sprawnie działających niszczarkach, które odpowiadają za ostatnią fazę niszczenia. Wybór uczciwej firmy jest w tym zakresie na wagę złota.


Przepisy o ochronie danych osobowych funkcjonują w Polsce już od dawna i nakładają na urzędy, instytucje oraz firmy różnego rodzaju obowiązki, które wynikają wprost z ustawy. Z przepisów można wyczytać, że administrator danych musi dochować tajemnicy, dokładnie zabezpieczyć informacje poufne, musi je dobrze przechowywać, w razie cyfryzacji przekazać do odpowiedniej firmy, która zajmuje się niszczeniem dokumentów.

Pamiętajmy, że dokumenty firmowe to bardzo często dane teleadresowe, medyczne, finansowe, poufne, o dużym znaczeniu strategicznym. Ich utrata może się wiązać z dużymi problemami, jak również koniecznością zapłaty kary.

Niszczenie dokumentów musi się odbywać w sposób zorganizowany, określony przez przepisy, wykonawca musi posiadać sprzęt, a cały proces dokładnie udokumentować, np. poprzez nagranie filmu lub zrobienie zdjęć. Taką usługę można zamówić w firmie https://medienpartner.pl/

Jak wybrać wykonawcę?

Cóż, najlepiej aby była to firma z polecenia, która może pochwalić się referencjami i zapleczem technicznym. W praktyce prawie nigdy nie zdarza się, abyśmy taką firmę mieli. Pozostaje więc szukanie wykonawcy na przykład poprzez internet. Optymalnym wyjściem, które podpowiada zdrowy rozsądek jest zebranie kilku ofert od różnych firm, zapoznanie się z warunkami wykonania zlecenia, cenami, a dopiero później podjęcie współpracy.

Zobacz także: https://megaksiegowi.pl/jak-w-3-prostych-krokach-pozbyc-sie-zalegajacych-i-niepotrzebnych-dokumentow/

Cechy dobrej firmy od niszczenia dokumentów

Najważniejsze jest doświadczenie oraz oczywiście rzetelność w podchodzeniu do realizacji obowiązków. Pracownicy firmy powinni zadbać o to, aby nikt nie otwierał pojemników z dokumentami. Nikt nie powinien ich również czytać, skanować, fotografować czy robić notatek.

Cały proces niszczenia powinien odbywać się w profesjonalnych niszczarkach, które niszczą dokumenty w taki sposób, który kompletnie uniemożliwia odczytanie danych. Możemy również poprosić, aby cały proces był nagrany, wtedy będziemy mieli czarno na białym, że zlecenie zostało wykonane.

Polecane artykuły