ochrona firmyFirma 

Ochrona kluczowych pomieszczeń w firmie. Zobacz, jak ją zapewnić

Każdej firmie, która posiada biuro, w nim zaś pomieszczenia specjalne, jak serwerownia, sala negocjacyjna, gabinety zarządu powinno zależeć na tym, aby zapewnić maksymalną ochronę, a tym samym oczywiście niejawność najważniejszych informacji. Sposobów na to jest bardzo dużo, począwszy od tradycyjnych – kamer czy systemu alarmowego, po bardziej nowoczesne – chociażby w postaci klatki Faradaya. Warto stosować zarówno klasyczne, jak i bardziej innowacyjne metody. Dzięki temu osiągniemy po prostu najlepsze wyniki.

Bezpieczeństwo pracowników, bezpieczeństwo danych oraz informacji niejawnych, jak również bezpieczeństwo firmy – to kluczowe kwestie, o które warto zadbać, aby mieć spokój, normalnie móc prowadzić firmę oraz ją rozwijać. W XXI wieku niestety mamy bardzo dużo czynności związanych z kradzieżą informacji. Jest to proceder mogący obejmować zarówno dane klientów, jak również bardziej specjalistyczną dokumentację, dane techniczne, receptury, informacje technologiczne lub produktowe. Ich utrata może mieć dla firmy bardzo poważne konsekwencje. Stąd najlepszym wyjściem jest podjęcie takich działań, które zmierzać będą do kompleksowej ochrony. Bardzo dobrze sprawdzą się innowacyjne rozwiązania, jak klatki Faradaya.

Nowoczesne klatki Faradaya

To rozwiązanie, które kompleksowo zapewni maksymalną ochronę przed uszkodzeniem wszelkiego rodzaju sprzętu elektronicznego, w tym sprzętu IT, który stanowi przecież podstawę wyposażenia każdej serwerowni, czyli miejsca, w którym przechowywane są najważniejsze dane.

Klatka Faradaya to kabina elektromagnetyczna, pełni niezwykle ważne zadanie w obszarze bezpieczeństwa strategicznych danych i informacji. Posiada specjalną osłonę wykonaną z materiału przewodzącego, nie przepuszcza fal elektromagnetycznych, zarówno z zewnątrz jak i na zewnątrz. Jest to rozwiązanie bardzo indywidualne, dzięki któremu będziemy mogli zwiększyć poziom bezpieczeństwa.

Zobacz także: https://webking.com.pl/organizacja-bezpieczenstwa-w-biurze-to-podstawa-zobacz-jak-to-zrobic/

Kontrola dostępu do pomieszczeń specjalnych

Jedną z bardzo ważnych kwestii jest to, aby zminimalizować dostęp do pomieszczeń specjalnych. W tym celu oczywiście montuje się zabezpieczenia drzwi, instaluje kamery, alarmy, sporządza listę osób, które mogą wejść. Dzięki takim działaniom unikniemy na pewno bardzo dużych problemów związanych z kradzieżą lub fizycznym kopiowaniem dokumentów. Efekt będzie bardzo dobry.

Polecane artykuły

Skomentuj