oprogramowanieWiadomości 

System magazynowy WMS – idealne oprogramowanie do obsługi magazynu

System magazynowy WMS jest oprogramowaniem wykorzystywanym do obsługi oraz optymalizacji procesów magazynowych. Nie ważne, czy mówimy o dużym magazynie handlowym międzynarodowego producenta mebli, składowisku materiałów i narzędzi budowlanych czy też przyzakładowym magazynie produkcyjnym. Elastyczny i prosty w użyciu, system WMS spełni swoją rolę w każdym z tych miejsc.

System magazynowy WMS – doskonałe wsparcie dla logistyków oraz pracowników magazynu

Obsługa magazynu, szczególnie wielkopowierzchniowego, jest z oczywistych względów dość skomplikowaną operacją. Sam proces przyjęcia towaru, jego rozlokowania i dalszego wysłania, składa się z wielu etapów, których kolejność musi być ściśle przestrzegana. Przepływ materiałów czy surowców, a także informacji o ich dostępności, jest kluczowy w kontekście realizacji założonych planów produkcyjnych. Nic zatem dziwnego, że odpowiednio skonfigurowany system magazynowy WMS jest rozwiązaniem, bez którego trudno sobie obecnie wyobrazić prawidłowe funkcjonowanie magazynu. Przyjrzyjmy się bliżej zakresowi funkcjonalności tego oprogramowania na przykładzie Qguar WMS Pro.

Możliwości systemu magazynowego Qguar WMS Pro

System magazynowy Qguar WMS Pro może być implementowany w magazynie dowolnego rodzaju, przeznaczenia czy wielkości. Dzięki odpowiednim modułom zakres funkcjonalności tego oprogramowania jest naprawdę imponujący i obejmuje swoim zakresem między innymi takie działania, jak:

  • koordynacja pracy poszczególnych urządzeń magazynowych;
  • pomoc w rozliczeniach logistycznych;
  • pomoc w prowadzeniu inwentaryzacji;
  • kontrola przebiegu obrotu magazynowego;
  • ilościowa oraz jakościowa kontrola towaru – zarówno dostarczanego, jak i wysyłanego;
  • koordynacja działań związanych z szeroko rozumianym cross-dockingiem;
  • zarządzanie opakowaniami zwrotnymi;
  • tworzenie raportów, analiz i zestawień statystycznych;
  • obsługa różnych scenariuszy kompletacji;
  • zarządzanie towarami niebezpiecznymi.

Rzecz jasna nie są to wszystkie możliwości systemu magazynowego Qguar WMS Pro. Owszem, jest to oprogramowanie, które może dosyć dobrze funkcjonować w oderwaniu od pozostałych systemów użytkowanych w przedsiębiorstwie. Tym niemniej zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest integracja WMS z takimi systemami, jak MES, ERP czy APS. Dzięki temu wymiana informacji pomiędzy magazynem, halą produkcyjną i poszczególnymi działami firmy, może przebiegać sprawnie i bez żadnych opóźnień.

Do tego warto dodać, że Qguar WMS Pro może być integrowany nie tylko z innymi systemami Quantum Qguar, ale w zasadzie z każdym obecnie liczącym się oprogramowaniem służącym do zarządzania firmą. Działa nie tylko na terminalach przenośnych, lecz także na zwykłych komputerach. Tak naprawdę jedynym warunkiem koniecznym do pracy na tym systemie jest możliwość uruchomienia zwykłej przeglądarki internetowej. Sam Qguar WMS Pro jest bardzo czytelny i przede wszystkim niezwykle prosty w obsłudze. Dzięki temu mogą z niego korzystać nawet te osoby, które nie są przyzwyczajone do codziennego korzystania z komputerów czy smartfonów.

Stabilny, elastyczny i łatwy w obsłudze system magazynowy to obecnie jedno z najważniejszych narzędzi służących do zarządzania magazynem. Takim systemem jest z pewnością Qguar WMS Pro – zdecydowanie warto sprawdzić jego możliwości.

Polecane artykuły

Skomentuj