oszczedzanieFinanse 

Ubezpieczenia na życie z opcją oszczędzania – czy warto?

Ubezpieczenia na życie to bardzo ciekawe produkty z branży ubezpieczeniowej, które mogą pomóc nam rozwiązać wiele różnorodnych problemów, jakie mogą nas spotkać. Jeśli ktoś zastanawia się właśnie nad wyborem odpowiedniej polisy dla siebie, z całą pewnością zetknął się z polisami z dodatkową opcją oszczędzania na przyszłość. Dzisiaj zastanowimy się, czy ta opcja jest na tyle funkcjonalna i rozsądna, żeby się na nią zdecydować – zapraszamy do czytania!

Ubezpieczenia na życie z dodatkowym oszczędzaniem na przyszłość – jak to działa?

Warto na samym początku przedstawić pokrótce, jak w ogóle działają ubezpieczenia na życie z dodatkową opcją gromadzenia kapitału, gdyż wiele osób mogło jeszcze nie mieć do czynienia z polisami takiego typu. Jak działa takie ubezpieczenie i w jaki sposób może nam pomóc oszczędzać pieniądze?

Zasada działania jest tutaj niezwykle prosta – każda składka, jaką wysyłamy do firmy ubezpieczeniowej, z którą mamy podpisaną umowę, jest dzielona na dwie części. Pierwsza z nich służy oczywiście do pokrycia wszystkich niezbędnych kosztów, związanych z prowadzeniem ubezpieczenia na życie, podobnie jak ma to miejsce w przypadku opcji bez możliwości oszczędzania. Jednakże druga część każdej naszej opłaty jest umieszczana na koncie oszczędnościowym, gdzie czeka na nas do momentu zakończenia trwania naszej umowy.

Oszczędnościowe ubezpieczenia na życie – czy warto?

Czy ubezpieczenia na życie z dodatkową opcją oszczędnościową są w ogóle czymś wartym uwagi? Naszym zdaniem zdecydowanie tak i wynika to z wielu powodów. Przede wszystkim – w wypadku, kiedy mamy zupełnie klasyczną polisę, nasze pieniądze nie wrócą do nas po zakończeniu trwania umowy, jeśli nie przydarzy nam się żaden nieszczęśliwy wypadek.

Nie ma w tym oczywiście nic złego, czy dziwnego, gdyż podstawowym zadaniem, jakie mają ubezpieczenia na życie jest zapewnienie nam ochrony, nie inwestycji kapitału. Jeśli jednak istnieją takie produkty, które pozwalają na połączenie tych dwóch rozwiązań, dlaczego by z nich nie skorzystać?

Ubezpieczenia na życie a emerytura

Ubezpieczenia na życie z dodatkowym oszczędzaniem mogą się okazać szczególne przydatne w kontekście emerytury. Jesień życia powinna każdemu z nas minąć w należytym spokoju i umożliwić odpoczynek po długotrwałym prowadzeniu kariery zawodowej. Niestety rzeczywistość często wygląda zupełnie inaczej niż nasze wyobrażenia na ten temat i czasami emerytura może się okazać bardzo trudnym okresem, ze względu na znaczne pomniejszenie naszych dochodów.

Oszczędnościowe ubezpieczenia na życie mogą nam umożliwić utrzymanie takiego samego standardu życia na emeryturze, jak podczas czynnego wykonywania naszej pracy. Musimy pamiętać o tym, że świadczenia emerytalne oferowane przez państwo czasami mogą się okazać niewystarczające i zdecydowanie warto sięgnąć po dodatkowe zabezpieczenia naszych finansów we własnym zakresie, zanim jeszcze przejdziemy na emeryturę. Takie rozwiązanie da nam gwarancję, że będziemy mogli przeżyć jesień naszego życia w odpowiednim spokoju, nie martwiąc się o to co przyniesie przyszłość.

Polecane artykuły

Skomentuj