12.10 – Dzień Bezpiecznego KomputeraWiadomości 

12.10 – Dzień Bezpiecznego Komputera

Od 2004 roku corocznie w dniu 12 października obchodzimy Dzień Bezpiecznego Komputera. Skąd wziął się pomysł na takie święto? Jak ergokantor.pl dba o bezpieczeństwo swoich użytkowników?

Na czym polega Dzień Bezpiecznego Komputera?

Święto to jest komercyjnym przedsięwzięciem marketingowym, które przybrało postać kampanii informacyjnej i edukacyjnej. Są one skierowane do wszystkich użytkowników komputerów i internetu w Polsce, zwłaszcza do najmłodszych.

Celem Dnia Bezpiecznego Komputera jest propagowanie wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa informatycznego oraz sposobów ograniczania ryzyka płynącego z sieci.

Święto zostało zapoczątkowane 12 października 2004 roku i zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W cały projekt włączyła się również Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji.

Co nam grozi w związku z użytkowaniem komputera?

Zagrożeń związanych z komputerami i internetem jest wiele: grozi nam włamanie i kradzież danych, grożą nam wirusy, trojany i robaki, sniffing (czyli technika przechwytywania danych). Dlatego też zawsze powinniśmy mieć działający program antywirusowy oraz korzystać z bezpiecznych stron w sieci.

Bezpieczeństwo komputera a ergokantor.pl

System informatyczny serwisu ergokantor.pl został zaprojektowany i wykonany przez profesjonalistów, którzy specjalizują się w opracowywaniu i wdrażaniu kompleksowych rozwiązań IT. Dla pełnego bezpieczeństwa użytkowników, część transakcyjna serwisu znajduje się na oddzielnych serwerach niż część informatyczna – w podobny sposób działają również systemy bankowości elektronicznej.

Dodatkowo, strona ergokantor.pl zabezpieczona jest certyfikatem Premium EV SSL – to certyfikat typu Extended Validation, gwarantujący najwyższy poziom bezpieczeństwa i zaufania. Jest używany do zabezpieczania dużych serwisów, przeprowadzających transakcje o dużej wartości, np. stron bankowych czy korporacyjnych.

Zabezpieczenie to możemy zobaczyć na własne oczy, od razu gdy spróbujemy zalogować się na swoje konto na ergokantor.pl – strony chronione tym certyfikatem wyświetlane są z zielonym paskiem adresu w przeglądarce. Ponadto zobaczymy tam także dane właściciela danej witryny.

Polecane artykuły

One Thought to “12.10 – Dzień Bezpiecznego Komputera”

  1. areso

    warto dbać o te rzeczy, bezpieczeństwo to podstawa

Skomentuj