Kupno apartamentu nad morzemWiadomości 

Apartament nad morzem – wypoczynek i zysk

Jesteśmy społeczeństwem, które powoli staje się coraz bogatsze. Zarabiamy więcej, mamy też coraz liczniejsze sposoby na oszczędzanie. Coraz częściej też inwestujemy. W co? W różne rzeczy – lokaty bankowe, sztukę, badania i patenty, ale również w … nieruchomości. Inwestycje w mieszkania nie są niczym nowym – posiadanie własnego lokum, które następnie wynajmujemy to sposób na zarabianie stary jak świat, jednak rynek nieruchomości przeznaczonych pod wynajem od dekady przeżywa prawdziwe zatrzęsienie! Podobnie zresztą jak rentowność takich nieruchomości.

Według badań polskich jednostek badań opinii społecznych, rokrocznie około 60 % Polaków spędzających wakacje na terenie kraju, wybiera urlop nad Bałtykiem. Popularność nadmorskich kurortów nie maleje – trudno się dziwić, nadbałtyckie miejscowości to jedne z najpiękniejszych w kraju. Stale rośnie baza noclegowa – właścicielom obiektów wypoczynkowych stawia się coraz wyższe wymagania. Podczas gdy kilkanaście lat temu, polscy turyści wybierający się nad morze mogli liczyć jedynie na hotele, kwatery prywatne i cempingi, dziś najchętniej wybieraną formą noclegu nad morzem są… apartamenty do wynajęcia. Większość takich apartamentów znajduje się w apartamentowcach, które budowane są dokładnie w tym celu.

Polacy są narodem, który oczekuje i wymaga wygody, komfortu, intymnej atmosfery. Wszystko to mogą zapewnić właśnie apartamenty do wynajęcia – i do tego, w przyjemnej cenie. Noclegi w formie apartamentów to zdecydowanie najbardziej korzystna forma noclegu – daje największą wygodę i komfort w stosunku do ceny.

Turyści stawiają nowe wymagania – chcą apartamentów, które będą przestronne, zlokalizowane jak najbliżej morza, doskonale położone. Ogromną rolę odgrywa również wyposażenie – im lepiej wyposażony i zaopatrzony apartament, tym większa szansa na wynajęcie go po większej cenie. Największym zainteresowaniem cieszą się apartamenty zlokalizowane blisko morza – jest to niezaprzeczalna zaleta. Najchętniej po taką formę noclegu sięgają rodziny z dziećmi – mieszkanie do wynajęcia na czas wakacji to wygoda, komfort i swoboda, której na próżno szukać np. w hotelach. Wynajęcie apartamentu dla rodziny to swego rodzaju gwarancja niezależności oraz cenionej dziś – intymności.

Apartamenty do wynajęcia – inwestycja, która się opłaca

Zakup nieruchomości pod wynajem to inwestycyjny strzał w dziesiątkę. Roczny dochód z inwestycji jest średnio dwukrotnie wyższy niż zyski z lokaty bankowej. Dodatkowym atutem jest również fakt, że mamy własną nieruchomość – możemy więc w dowolnym momencie „wyskoczyć” na wakacje nad morzem.

Trzeba wspomnieć, że mieszkania nad morzem są lokatą długoterminową – tak naprawdę same zarabiają na siebie – oczywiście pod warunkiem, że są odpowiednio zarządzane. Wśród osób stających przed dylematem: kupić mieszkanie pod wynajem nad morzem czy nie, pojawia się często obawa związana właśnie z zarządzaniem taką nieruchomością. Skąd brać gości? Jak zachęcać turystów do wyboru właśnie mojej nieruchomości? Jak dbać o nieruchomość? Rynek nieruchomości przeznaczonych pod najem krótkoterminowy, zwłaszcza wakacyjny również się rozwija – obecnie właściciele takich apartamentów do wynajęcia mogą skorzystać z usługi kompleksowego zarządzania apartamentem. Podmiot, który podejmie się wykonania takiej usługi może zająć się dosłownie wszystkim od A do Z, począwszy od wykończenia, umeblowania i wyposażenia apartamentu, poprzez jego promowanie, zarządzanie gośćmi, utrzymywanie porządku, opłacanie rachunków za właściciela etc. Za odpowiednią opłatą, właściciel nieruchomości w zasadzie nie musi robić nic – pod warunkiem, że gotów jest podzielić się zyskiem. Biorąc pod uwagę średnie stawki firm zajmujących się homestagingiem i zarządzaniem nieruchomościami pod najem, zwrot z inwestycji nawet po odjęciu kosztów wynajęcia takiej firmy będzie bardzo przyjemnym dodatkowym dochodem, po który warto sięgnąć, jeśli możemy sobie pozwolić na zakup lokalu.

Apartament nad morzem to doskonała inwestycja. Bezpieczna, atrakcyjna, której zakup przy odpowiednim zarządzaniu może zwrócić się nawet w 7 lat!

Jeśli szukasz komfortowego mieszkania nad morzem na wynajem lub dla siebie odwiedź: https://baltickorona.pl/mieszkania-nad-morzem/

Polecane artykuły

Skomentuj