Wiadomości 

Cięcie laserem – poznaj najpopularniejsze metody

Cięcie laserowe to proces, który często wykorzystuje się we współczesnym przemyśle. Wszystko ze względu na jego skuteczność. Jakie metody wykorzystuje się do jego realizacji? Fachowcy odpowiadają.

Cięcie laserowe i jego skuteczność

Cięcie blach w Białymstoku to proces, który najczęściej wykonuje się za pomocą lasera. W tym celu wykorzystuje się frezarkę CNC, która sprawia, że strumień lasera precyzyjnie tnie metal.

Takie cięcie laserowe w Łodzi sprawia, że wydajniej można otrzymać dany przedmiot. Laser jest precyzyjny przez co można zaoszczędzić cenny czas podczas obróbki.

Warto zwrócić uwagę również na wiele zastosowań takiej metody cięcia. Można z powodzeniem wykorzystać je do branży motoryzacyjnej, która opiera się na wytwarzaniu nawet najmniejszych przedmiotów z metalu.

Cięcie laserem przez elektrodrążenie

Cięcie laserowe w Bytomiu przez elektrodrążenie blach to metoda równie popularna oraz polecana fachowcom, którym zależy na precyzji. Tutaj energią skupia się na elektryczności drążącej nie tylko otwory, ale również przecinającej metal.

Elektrodrążenie blach jest popularne między innymi w fabrykach przemysłowych. To właśnie tam najczęściej wykonuje się żłobienia, aby następnie można było zamontować inną część.

Chcąc uzyskać specjalistyczne otwory w metalu warto postawić na elektrodrążenie. Wymaga to jednak odpowiednich umiejętności ze strony obsługującego urządzenie.

Cięcie laserem a wypalanie

Wypalanie laserem w blachach to trzecia metoda, którą stosuje się głównie w budownictwie. Wówczas wiązki ciepła oddziałują na metal, który się rozpada. Dzięki temu można uzyskać żłobienie oraz przeciąć materiał w określonym kierunku.

Wypalanie jest precyzyjne, jednak wymaga odpowiedniego przeszkolenia oraz zabezpieczenia. Będą to między innymi okulary oraz rękawice ochronne.

Najpopularniejszymi metodami cięcia laserem będą wypalanie oraz elektrodrążenie. Dzięki nim szybko i skutecznie można przeciąć dany metal.

Polecane artykuły

Skomentuj