Biura wirtualne to odpowiedź na potrzeby współczesnego rynku. To ciekawe rozwiązanie, które w Polsce dopiero raczkuje, ale każdego dnia zdobywa coraz większą liczbę zwolenników. Ich oferta jest skierowana do przedsiębiorców, pracujących w pojedynkę lub prowadzących kilkuosobową działalność. Współpraca z tego typu biurem ma wiele zalet.
Czym jest wirtualne biuro?
Biuro wirtualne w Gdańsku to rodzaj obsługi biurowej. Nie wymaga fizycznej obecności w danym miejscu. Przedsiębiorca, rejestrując firmę, musi podać jej oficjalny adres. Często jest to adres domowy. Jednak można skorzystać z oferty biura wirtualnego, czyli najprościej mówiąc wirtualnego adresu, na który można zarejestrować daną firmę. Wygląda to znacznie profesjonalniej niż zarejestrowanie siedziby firmy na adres domowy. Pracownicy wirtualnego biura, odbierają korespondencję firmową i informują o niej przedsiębiorcę. Oprócz tego wykonują skany korespondencji, archiwizują pocztę i świadczą usługi biurowe, związane z odpowiadaniem na korespondencję papierową i mailową.
Biuro wirtualne – dla kogo?
Biuro wirtualne jest doskonałym rozwiązaniem dla prowadzących jednoosobową działalność przedsiębiorców. To świetne rozwiązanie dla freelancerów, takich jak copywriterzy, graficy komputerowi i programiści. Wirtualne biuro, na przykład Business Support Service, to rozwiązanie dla osób, które prowadzą działalność w Polsce, ale na chwile obecną przebywają za granicą. Pracownicy wirtualnego biura przypilnują korespondencji i poinformują o niej szybko i sprawnie.
Korzystanie z tego usługi ma szereg korzyści. Przede wszystkim jest to redukcja kosztów, związanych z wynajęciem biura. To także korzyści wizerunkowe. Wirtualny adres najczęściej jest do wynajęcia w prestiżowej lokalizacji. To sposób na oszczędność czasu, gdyż prowadzenie administracji jest przeniesione na zewnętrzną firmę.
Oprócz odbierania korespondencji, wirtualne biura świadczą usługi w zakresie odpowiadania na maile, odbierania telefonów. Jednym słowem to wirtualny sekretariat, co w dużej mierze odciąża przedsiębiorcę.
Leave a Reply