ERP zintegrowany system informatyczny zarządzaniaFirma 

ERP zintegrowany system informatyczny zarządzania

Każdy właściciel przedsiębiorstwa wie jak ważną umiejętnością jest zarządzanie każdym sektorem biznesu. Nowością na rynku jest system ERP, którego wdrożenie umożliwia komunikację pomiędzy wszystkimi sektorami w firmie.
System ERP jest zintegrowanym systemem informatycznym zarządzania. Oznacza to, że za pomocą urządzeń komputerowych/informatycznych realizowane jest wspomaganie procesu zarządzania organizacją gospodarczą. System ERP jest systemem informatycznym, dlatego często nazywany jest systemem informacyjnym. Jak sama nazwa wskazuje system jest to coś co umożliwia podjęcie działania.

System jest również zintegrowany. Oznacza to, że każdy jego użytkownik jest w stanie korzystać z tego systemu u siebie, na swojej stacji roboczej/na swoim komputerze i pracować w systemie na którejś z jego funkcji. Wszyscy użytkownicy, którzy z niego korzystają mają identyczne pole manewru, interfejs i tym podobne. Każde dane, które są wprowadzone, są natychmiast aktualizowane w systemie i widoczne u wszystkich użytkowników.

Innymi słowy zintegrowany system zarządzania umożliwia wprowadzanie zmian w obrębie tego systemu, które są od razu aktualizowane i dostępne dla wszystkich korzystających z tego systemu stacji roboczych. Oznacza to również, że każdy użytkownik ma do dyspozycji ten sam układ pasków narzędzi, tą samą szatę graficzną, menu i tak dalej.

Polecane artykuły

2 Thoughts to “ERP zintegrowany system informatyczny zarządzania”

  1. Daniel K

    Interesujący artykuł. Sam korzystam w firmie z ERPa, konkretnie z Comarch ERP XL. Jesteśmy bardzo zadowoleni z samego systemu i z wdrożenia przeprowadzonego przez Graphcom. W dodatku dzięki Supra Serwis firmie współpracującej z Graphcom napisaliśmy wniosek o dofinansowanie z unii, który przeszedł i sfinansował częściowo system.

Skomentuj