prysznic w pracyFirma 

Kabiny sanitarne do małej firmy — jak wybrać najlepsze?

Rozpoczynając działalność firmy, należy wziąć pod uwagę szereg czynników. Jednym z nich jest zapewnienie pracownikom dostępu do toalety i łazienek. Przepisy określają liczbę kabin, a także ich wyposażenie oraz maksymalną odległość od miejsca pracy. Dodatkowo kabiny sanitarne muszą spełniać rygorystyczne warunki dotyczące między innymi ich wodoodporności. Jak wybrać najlepsze rozwiązanie do małej firmy? Podpowiadamy.

Kabiny sanitarne do małej firmy a przepisy prawa

Obowiązki pracodawcy opisuje dokładnie Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 26 września 1997 roku w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Zgodnie z załącznikiem do tego dokumentu ubikacje i łazienki w firmach muszą być odpowiednio oświetlone, ogrzewane, wentylowane a ich wysokość nie może być mniejsza niż 2,5 m. Jeżeli w firmie pracuje więcej niż 5 pracowników na jednej zmianie, wówczas obowiązkiem pracodawcy jest zagwarantowanie oddzielnych kabin dla kobiet i mężczyzn.

Ścianki działowe do sanitariatów muszą być wykonane z płyt HPL. Jest to związane z utrzymaniem odpowiedniej czystości w miejscu pracy. Takie elementy umożliwiają łatwe ich mycie. Dodatkowo konstrukcje te są lekkie i nie chłoną wody, a do tego nie wchodzą w reakcję z środkami chemicznymi. Dlatego też stosunkowo łatwo jest z nich usunąć wszelkie zabrudzenia. Są trwałe i odporne na zniszczenia a dodatkowo stosunkowo tanie, co jest szczególnie istotne dla małych lub nowopowstałych firm.

Kabiny sanitarne do małych firm — ścianki działowe HPL dopasowane do aranżacji

Właściciele małych firm najczęściej wybierają kabiny sanitarne HPL. Jest to nie tylko nowoczesny, ale także bardzo trwały rodzaj zabudowy toalet. Istnieją na rynku producenci, którzy umożliwiają wykonanie takiego laminatu z nadrukiem. Ma to duże znaczenie zwłaszcza dla osób które chcą, aby wygląd ich firmy był spójny. W ten sposób mogą przyozdobić taką instalację. Nadruk może być umieszczony na zewnątrz lub wewnątrz, a także na całej powierzchni kabiny.

Polecane artykuły

Skomentuj