kredyt we frankachFinanse 

Kredyt we frankach – kiedy warto skorzystać z pomocy kancelarii?

“Frankowicze”, to grupa o której kiedyś w mediach słyszało się bardzo dużo. Teoretycznie, teraz można by słyszeć jeszcze więcej ponieważ od tamtych czasów frank szwajcarski (CHF) mocno zdrożał. Dlaczego tak nie jest?

Zmiany przepisów – czy wcześniej wszystko było zgodnie z prawem?

Od tamtego momentu podjęto wiele inicjatyw prawnych, które diametralnie zmieniły sytuację. Ponadto, polskie stopy procentowe do uderzenia pandemii mocno się obniżały. Nie było więc nacisków, by poluzować przepisy związane z braniem kredytów w innych walutach niż polski złoty (PLN).

Kością niezgody pozostało to, czy prawo z tamtych czasów pozwalało zawrzeć umowy na których wiele osób straciło majątki swojego życia. Część prawników nie zgodziła się z tą tezą i pokazała przepisy, które w ich ocenie zabraniały umieszczania określonych zapisów.

Gdy wpisać w wyszukiwarkę “kancelaria Franki Warszawa Śródmieście” pojawi się lista kancelarii, które są gotowe reprezentować ludzi chcących pójść do sądu przeciw bankom.

Czy podejmować kroki prawne?

Sprawa jest niejasna, ponieważ ciężko też określić ile osób otrzyma korzystne prawomocne wyroki. Ale takie już zapadały i ci kredytobiorcy otrzymywali odszkodowania. Część prawników zaczęła specjalizować się w tych sprawach i nawet oferuje pierwsze konsultacje w tej sprawie za darmo. Takie konsultacje mają odpowiedzieć kredytobiorcy, czy realnie jest sens by zakładał w sądzie sprawę przeciw bankowi. W sądzie można uzyskać nieważność umowy, obniżenie sumy rat kredytowych, czy likwidację długu we frankach szwajcarskich.

Prawnicy zaangażowani w te procesy, przekonują że warto jest próbować. O ile konsultacje są darmowe, można powiedzieć, że w danym momencie i tak się niczego nie traci. Zyskać można wiele, szczególnie w przypadku osób, które traciły całe majątki.

Należy pamiętać, że podczas procesu, możliwe jest zdobycie korzystnej ugody z bankiem, który może uznać, że ma zbyt dużo do stracenia, gdy sprawa jest niepewna.

Polecane artykuły

Skomentuj