Księgowość internetowa - wady i zaletyFinanse Firma 

Księgowość internetowa

Prowadzenie własnej, jednoosobowej firmy, wiąże się z koniecznością prowadzenie księgowości. Jest to zadanie czasochłonne i wymagające wiedzy z zakresu rachunkowości i prawa. Mając jednak odrobinę takiej wiedzy, sporo samozaparcia i chęć do nauki, praktycznie każdy jest w stanie poprowadzić księgę przychodów i rozchodów własnej, niewielkiej firmy.

Większość przedsiębiorców wybiera jednak usługi biura rachunkowego, tak aby nie tracić czasu na pracę papierkową i uniknąć błędów, które mogą skutkować poważnymi konsekwencjami prawnymi. W ostatnich latach pojawiła się na rynku jeszcze jedna możliwość prowadzenia księgowości firmy. To księgowość internetowa.

Księgowość internetowa – wady i zalety

Za miesięczną opłatę abonamentową, uzyskujemy dostęp do mniej lub bardziej rozbudowanego systemu księgowego. Ewidencję przychodów i rozchodów prowadzimy sami, ale za prawidłowość generowania raportów, zapisów w księgach, deklaracji odpowiada „system”. Cały czas mamy także dostęp do osób z odpowiednią wiedzą i kwalifikacjami. W wygodny sposób (telefon, mail, czat) możemy wyjaśnić wątpliwości, uzyskać odpowiedź na nurtujące pytanie czy dowiedzieć się, co i w jaki sposób należy zaksięgować i wprowadzić do systemu. Wiele firm świadczących tego typu usługi, za swoich platformach udostępnia także usługi dodatkowe, takie jak możliwość skorzystania z windykacja należności, usług pocztowych lub kurierskich, czy generowania wizytówek albo innych materiałów marketingowych. Taka forma prowadzenia księgowości własnej firmy daje przedsiębiorcy większą kontrolę, umożliwia nabycie nowej wiedzy i umiejętności, a jednocześnie pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. Jeżeli w firmie którą prowadzimy wystawiamy kilka-kilkanaście faktur sprzedażowych i generujemy podobną ilość faktur kosztowych, skorzystanie z księgowości online może być doskonałym rozwiązaniem.

Polecane artykuły

2 Thoughts to “Księgowość internetowa”

  1. Janusz7

    Księgowość online jest naprawdę ok. Korzystam i polecam 🙂

  2. […] Więcej o księgowości internetowej przeczytasz w Portal dla Biznesu EUROBASE.pl […]

Skomentuj