lampa dokowaWiadomości 

Lampy dokowe – jak wybrać najlepsze?

Lampy dokowe to bardzo przydatne wyposażenie doku załadunkowego. Jak jednak zadbać o ich właściwy wybór?

Lampy dokowe – czy jest to obowiązkowe wyposażenie doku załadunkowego?

By móc rzetelnie odpowiedzieć na pytanie, czy rzeczywiście lampy dokowe są wyposażeniem, które koniecznie musi znaleźć się w doku załadunkowym, należy w pierwszej kolejności skupić się na tym, czym dokładnie jest ten dok oraz z jakich najistotniejszych elementów się on składa. Dok załadunkowy jako kompletna konstrukcja to przede wszystkim rampa wyładunkowa i załadunkowa, która stanowi bezpośrednie połączenie pomiędzy samochodem dokującym a resztą hali czy zakładu. Bardzo ważną, niepomijalną częścią, jest tutaj oczywiście także i specjalna śluza uszczelniająca, zwana także fartuchem, która oddziela halę od świata zewnętrznego. Nie można również zapomnieć o bramie, która pozwala na zamknięcie doku, gdy jest on nieużywany. Jak zaś sytuacja wygląda w przypadku lampy dokowej? Niewątpliwie jest to bardzo przydatne wyposażenie doku, lecz nie jest ono obowiązkowe – nie stanowi ona o integralnej i niezbędnej funkcjonalności.

Lampy dokowe – o czym pamiętać podczas ich wyboru?

Jeżeli już mamy zamiar zakupić lampy dokowe, należy przede wszystkim pamiętać, że tego typu oświetlenie musi zostać zawarte w projekcie doku ze sporym wyprzedzeniem. Robienie jakichkolwiek zmian na ostatnią chwilę może być niezwykle trudne, o ile nie niemożliwe. Warto również dokładnie zastanowić się, jakiej potrzebujemy mocy. Jeżeli na przykład tego typu lampa ma po prostu doświetlać części doku, jak na przykład rampa wyładunkowa, nie potrzebujemy mocnego natężenia światła. Co innego jednak, jeżeli mówimy o pracy wieczorami lub nocą.

Gdzie najlepiej jest zakupić lampy dokowe?

Gdzie powinniśmy kupować lampy dokowe? Najlepiej jest zrobić to już w momencie kompletowania i zamawiania wszystkich elementów, które będą nam potrzebne do stworzenia doku. Jak już wspominaliśmy o tym wyżej – naprawdę nie ma co zwlekać!

Polecane artykuły

Skomentuj