wozek widlowyFirma 

Nowe wózki widłowe – na jakiego producenta postawić?

Dobór odpowiedniego wózka widłowego to na pozór zadanie łatwe, jednakże rzeczywistość jest nieco inna. Wózek widłowy to pojazd, którego używa się prawie w każdej gałęzi przemysłu. Oczekuje się od tej maszyny wielogodzinnej pracy. Warto zatem szukać pojazdów nowoczesnych i sprawdzonych. Dobór odpowiedniego producenta to bardzo istotna sprawa, jednakże nie można zapomnieć o tym, że wózki widłowe dzielą się na kilka kategorii. Zależnie od przemysłu, dobór wózka widłowego może się różnić. Na sam początek dobrze jest zastanowić się, w jaki sposób dzieli się wózki widłowe.

Podział wózków ze względu na napęd – Co warto o tym wiedzieć?

Nie ważne czy szuka się wózka widłowego do małej firmy, czy też dużego magazynu, zawsze trzeba zwrócić uwagę na jego napęd. Istnieją 3 opcje, które przedsiębiorcy tworzący flotę wózków widłowych powinni znać. Pierwsza z nich to wózki widłowe zasilane za pomocą gazu. Jest to chyba najpopularniejsza opcja wybierana do magazynów i firm. Wózek taki charakteryzuje się udźwigiem do nawet 2000 kg. Oferują one zazwyczaj moc silnika od 30 do 31 kW. Dużą zaletą tego wózka jest fakt, że często mogą być używane w przestrzeni zamkniętej.

Kolejny rodzaj to wózki napędzane przy pomocy silnika Diesla. Oferują one nieco większą moc, ale nie mogę być używane wewnątrz ze względu na tworzone spaliny. Stanowczo odradza się wykorzystywania ich w przenoszeniu żywności. Warto zaznaczyć, że nowe wózki Jungheinrich oferują ciekawe rozwiązanie, jakim są wózki elektryczne. To bardzo ciekawe i ekologiczne podejście. Mimo nieco mniejszej mocy, oferują one komfort użytkowania i cichą pracę silnika.

Dobry producent doradzi odpowiednie rozwiązanie

Warto znać producenta wózków jak też części do wózków widłowych. Pomoże to nie tylko w skompletowaniu floty wózków, lecz także w eksploatacji. Ciekawym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o wózki jest Jungheinrich. Oferują oni bardzo dobrze prezentujące się wózki widłowe. Sprawdzają się one w bardzo wielu przypadkach pracy wewnątrz jak też i na zewnątrz.

Polecane artykuły

Skomentuj