Szkolenia warsztatoweWiadomości 

Szkolenia warsztatowe online – na czym polegają i czy warto się na nie zdecydować?

Szkolenia online stały się w ostatnim czasie jednym z najpopularniejszych sposobów na podnoszenie swoich kwalifikacji. Taka forma nauki pozwala na wygodne zdobycie potrzebnej wiedzy, bez konieczności wychodzenia z domu. Jak wyglądają takie warsztatowe szkolenia online i jak wziąć w nich udział?

Szkolenia warsztatowe online – jak to wygląda w praktyce?

Oferta warsztatowych szkoleń online stale się powiększa, czemu sprzyja pandemiczna sytuacja, z jaką ostatnio zmaga się praktycznie cały świat. Coraz częściej pracownicy stacjonarni większych i mniejszych korporacji zaczynają wykonywać swoje obowiązki zdalnie.

Również szkolenia prowadzone w ten sposób zaczęły cieszyć się rosnącym zainteresowaniem – także te z branż stricte inżynieryjnych i związanych z zarządzaniem procesami produkcyjnymi. Przy czym szkolenia certyfikowane zakończone są egzaminami przeprowadzanymi także online.

Szkolenia warsztatowe

Tym, co często spotyka się z dużym zdziwieniem uczestników warsztatowych szkoleń online, jest przede wszystkim możliwość interakcji z wykładowcami czy trenerami oraz innymi uczestnikami. Dodatkowo taka forma szkoleń realizowana warsztatowo pozwala również na przeprowadzenie inspirujących dyskusji oraz ćwiczeń, zarówno indywidualnych, jak i grupowych – w tym gier symulacyjnych.

Warto również wiedzieć, że korzystając ze szkoleń online, otrzymujemy wszystkie niezbędne materiały merytoryczne w formie elektronicznej. Bardzo często dostajemy także dostęp do biblioteki elektronicznej z prezentacjami, które były przedstawiane w trakcie szkolenia, i do których możemy wrócić później.

Szkolenie zdalne – jak wziąć udział?

Warunkiem udziału w szkoleniu online jest przede wszystkim dostęp do Internetu o odpowiedniej prędkości. W przypadku szkoleń organizowanych przez TQMsoft potrzebne jest łącze o minimalnej prędkości ściągania 3Mbit i wysyłania 1Mbit. Poza tym w celu wzięcia aktywnego udziału w szkoleniu niezbędny jest również mikrofon oraz kamera.

Szkolenia online mogą być realizowane w trybie otwartym (dla każdego chętnego) i zamkniętym (np. szkolenie dla pracowników jednej firmy). Żeby móc uczestniczyć w szkoleniu otwartym należy w pierwszej kolejności wypełnić formularz dostępny na stronie firmy szkoleniowej. Co najważniejsze, nie musimy decydować się w ciemno na uczestnictwo w szkoleniu.

Firma TQMsoft oferuje na przykład samplingi szkoleń online, czyli bezpłatne próbki szkoleń, które pozwalają sprawdzić zarówno jakość samego szkolenia, jak i to, czy nasz sprzęt spełnia wymagania i czy umożliwi nam bezproblemowe wzięcie udział w pełnym szkoleniu. Takie bezpłatne szkolenie testowe trwa z reguły 60 minut.

Dlaczego warto postawić na szkolenia online?

Zaletą szkoleń online jest nie tylko wygoda, ale także oszczędność czasu i pieniędzy. Kiedy odbywamy szkolenie przez Internet, które przebiega tak naprawdę w naszym domu, nie musimy tracić ani czasu na dojazd, ani pieniędzy na zakwaterowanie – jeśli mamy do czynienia ze szkoleniami kilkudniowymi.

Ważne jest również bezpieczeństwo, o czym teraz należy szczególnie pamiętać. Ewentualne zagrożenie przymusową kwarantanną nie jest chyba dla nikogo kuszącą perspektywą. Podsumowując zatem warsztatowe szkolenia online to wygodna, skuteczna i bezpieczna forma poszerzania swoich kwalifikacji zawodowych, z której warto skorzystać.

Partnerem materiału jest firma TQMsoft oferująca profesjonalne szkolenie warsztatowe online.

Polecane artykuły

Skomentuj