Uniwersalny laptop mobilny - w co warto zainwestować?Wiadomości 

Uniwersalny laptop mobilny – w co warto zainwestować?

Laptopy mobilne cieszą się dużą popularnością wśród pracujących zdalnie, często podróżujących, biznesmenów, a także studentów. Największą zaletą tego sprzętu są niewielkie gabaryty połączone z niską wagą. Za ich sprawą przenoszenie komputera nie jest problemem. W zależności od naszych potrzeb możemy zainwestować w komputer mobilny z niższej lub wyższej półki cenowej. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór sprzętu mobilnego o zróżnicowanych parametrach.

Uniwersalny laptop mobilny – od czego zacząć poszukiwania?

Zanim udamy się do sklepu w celu zakupu laptopa mobilnego, powinniśmy się zastanowić, do czego będziemy go używać. Jeżeli nie mamy szczególnych wymagań, ponieważ sprzęt ma być przeznaczony do wykonywania podstawowych zadań takich jak odpowiadanie na maile czy przeglądanie stron internetowych, być może nie warto inwestować w niego dużych pieniędzy. W takiej sytuacji wiele komputerów z niższej półki cenowej powinno spełnić nasze oczekiwania. Tym na co warto zwrócić największą uwagę, jest waga, a także wielkość komputera. Do podstawowych zadań może okazać się wystarczające urządzenie o 10 lub 12-calowej matrycy. Dobrze kiedy komputer wyposażony jest w bardzo wydajny akumulator. Obecnie wiele tańszych modeli posiada akumulatory pozwalające na co najmniej kilka godzin pracy bez konieczności podłączania do gniazdka elektrycznego.

Osoby, które poszukują multimedialnego laptopa mobilnego do konsumowania internetowych treści, często mają większe oczekiwania odnośnie jego parametrów. Dla nich oprócz niewielkich gabarytów liczy się duża pamięć, pojemny dysk SSD, nowoczesny procesor Intel Core, jak również wysokiej jakości obraz i dźwięk. Dobrze, kiedy sprzęt posiada matową matrycę HD lub Full HD, która znacznie podnosi komfort pracy w każdych warunkach i jest przyjazna dla oczu. Komputerem, który spełnia powyższe wymagania, jest na przykład HP Elitebook 725 z 12,5-calową matrycą. Model przy dobrych parametrach jest również bardzo lekki – jego waga to 1,26 kg. Eleganckie wykończenie przypadnie do gustu wszystkim tym, dla których komputer jest urządzeniem pełniącym jednocześnie funkcje praktyczne, jak i reprezentacyjne.

Poręczny, ultralekki i wytrzymały – idealny laptop mobilny

Osoby, które decydują się na zainwestowanie w laptop większych pieniędzy, oczekują, że będzie on lepszy pod każdym względem od urządzeń z niższych półek cenowych. Warto zdać sobie sprawę, że laptopy mobilne znacznie częściej niż komputery, których używamy stacjonarnie, są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Pokrowiec czy plecak chronią przed nimi jedynie w pewnym stopniu. Jeżeli inwestujemy w sprzęt o zaawansowanych parametrach, przy zakupie zwróćmy uwagę również na jego obudowę. Może być ona wykonana z wysokiej jakości plastiku, aluminium, wzmocniona stopem magnezu.

Jednym z modeli laptopów mobilnych, który charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, a także oferuje wydajne podzespoły, jest Toshiba Portege Z30-C-16J. Laptop posiada obudowę wzmocnioną magnezem. Warto wspomnieć, że przeszedł liczne testy wytrzymałości – obejmujące zalanie, ucisk, a także upadek.

Zabezpieczenia istotne w laptopach dla biznesu

W przypadku mobilnych laptopów biznesowych, na których często przechowujemy wiele cennych danych, bardzo istotne są zabezpieczenia chroniące naszą pracę przed niepożądanymi osobami. Obecnie bez problemu znajdziemy na rynku sprzęt komputerowy posiadający wiele nowoczesnych zabezpieczeń. W modelu Toshiba Portégé Z30-C-16J zastosowano przykładowo samoszyfrujące dyski. Model posiada ponadto czytnik linii papilarnych. Można go wyposażyć również w inteligentny czytnik kart, które są skutecznym zabezpieczeniem sprzętu.

Polecane artykuły

One Thought to “Uniwersalny laptop mobilny – w co warto zainwestować?”

Skomentuj