Wiadomości 

Wyjazd za granicę – ubezpieczenie

Wybierając się na wyjazd zagraniczny, skupiamy się przede wszystkim na określeniu kierunku, ustaleniu warunków pobytu i zakupach niezbędnych rzeczy. Zapominamy często o zapewnieniu sobie odpowiedniego ubezpieczenia. Oferty biur podróży zawierają w cenie wyjazdu podstawową polisę, warto jednak przyjrzeć się szczegółowo warunkom, jakie nam zaproponowano.

Ubezpieczenie w podróży jest bardzo ważnym elementem. Zabezpiecza koszty ewentualnego leczenia, hospitalizacji czy transportu do kraju. Jest również pomocne w sytuacji, w której przez przypadek wyrządzimy szkodę innym osobom lub zniszczymy czyjeś mienie.

Przede wszystkim kierunek

O ubezpieczeniu zaczynamy myśleć poważnie w sytuacji, kiedy wybieramy się do kraju, w którym nie jest bezpiecznie. Wówczas znaczenia nabiera konieczność zapewnienia sobie odpowiedniego zabezpieczenia nie tylko kosztów leczenia, ale przede wszystkim trudności związanych z wypadkiem czy napaścią.

Jeśli chodzi o leczenie i refundację jego kosztów, najmniejszy problem mamy w sytuacji wyjazdu do krajów w ramach Unii Europejskiej. Karta EKUZ, którą możemy bezpłatnie uzyskać w NFZ, pozwala na korzystanie z europejskiej opieki zdrowotnej na takich samych zasadach, jak w kraju. Sytuacja się komplikuje, gdy wybieramy się w rejony, gdzie wymagane jest posiadanie dodatkowego, komercyjnego ubezpieczenia. Jego koszt pomoże pokryć szybka pożyczka.

Sporty ekstremalne

Osoby decydujące się na uprawianie sportów ekstremalnych poza granicami kraju muszą ten fakt zgłosić ubezpieczycielowi. Wówczas inaczej kalkulowana jest oferta, ponieważ wzrasta ryzyko. Tym samym wybierając się na nurkowanie, wspinaczkę wysokogórską lub korzystając z paralotni poza Polską, musimy zadbać o właściwe ubezpieczenie na wypadek sytuacji awaryjnej.

Dodatkowe ryzyko powoduje automatyczne podniesienie składki, co wpływa na całościowy koszt urlopu. Szybka pożyczka pozwoli uzupełnić luki w budżecie. Dzięki odpowiedniemu zakresowi ubezpieczenia gwarantujemy sobie bezpieczny pobyt, a także pokrycie kosztów ewentualnego wcześniejszego przyjazdu do kraju.

Ubezpieczenie nie tylko zdrowotne

Ubezpieczenie komercyjne, które wykupujemy wybierając się na wakacje poza Polskę, to nie tylko pokrycie ewentualnych kosztów leczenia czy pobytu w szpitalu. To również odpowiedzialność cywilna. Warto wziąć ten aspekt pod uwagę, aby zabezpieczyć się przed niespodziewanymi wydatkami, które mogą sięgać ogromnych sum.

 Przypadkowe rozbicie szyby w hotelu, uszkodzenie czyjegoś samochodu, sprzętu, czy też spowodowanie obrażeń ciała u osób trzecich może generować konieczność pokrycia szkód. Dzięki odpowiedniemu ubezpieczeniu OC, odpowiedzialność przenosimy na firmę ubezpieczeniową, która pokryje uzasadnione koszty, jeśli oczywiście wypadek zaistniał nieumyślnie, a my nie byliśmy np. pod wpływem alkoholu czy środków odurzających. Szybka pożyczka może być pomocna, gdy nie zadbamy odpowiednio wcześnie i wykupienie ubezpieczenia i zostaniemy zmuszeni do pokrycia dodatkowych kosztów, których nie uwzględniliśmy w wakacyjnych wydatkach.

 Rynek ubezpieczeń jest bardzo szeroki, a w odpowiedzi na rosnące potrzeby klientów, zapewnia nowoczesne pakiety asekuracyjne. Przed wyjazdem poza granice kraju warto dokładnie sprawdzić oferty i zakupić dodatkową polisę, która w razie wypadku lub innego zdarzenia objętego ubezpieczeniem, pozwoli na pokrycie niezbędnych kosztów.

Polecane artykuły

Skomentuj