siatki na boiskuWiadomości 

3 główne zasady bezpiecznego boiska

Coraz więcej czasu Polacy spędzają na różnego rodzaju boiskach – głównie tych wielofunkcyjnych, które znajdują się np. na terenach blokowisk lub w pobliżu szkół. To oczywiście bardzo pozytywna wiadomość. Niemniej jednak warto pamiętać o tym, że obiekt sportowy do gry musi być odpowiednio przygotowany. Bez dwóch zdań warto pamiętać o odpowiedniej nawierzchni, piłkochwytach na boiska, oświetleniu. Dzięki temu wszyscy będą bezpieczni i będą mogli uprawiać sport.

Sezon letni trwa w pełni. Piękna pogoda, słońce, wysokie temperatury, brak opadów i długi dzień sprawiają, że Polacy ruszyli do uprawiania sportu. Ogromną popularnością cieszą się rowery, rolki, hulajnogi, bieżnie, a także oczywiście gry zespołowe, które w ostatnich czasach były mnie popularne, z uwagi oczywiście na Covid-19.

Bardzo dużo miast decyduje się również na to, aby udostępnić obiekty wielofunkcyjne, wyremontować stare. To właśnie na takich obiektach z powodzeniem można grać w siatkówkę, piłkę nożną, tenis, koszykówkę, a także trenować na przykład biegi. Wszystko będzie bardzo komfortowe, o ile oczywiście boisko będzie spełniało odpowiednie standardy. Jakie? O tym poniżej. Zdecydowanie muszą być spełnione 3 podstawowe aspekty.

1. Odpowiednia nawierzchnia

To właśnie ona jest kluczowa i powinna być po prostu równa i zadbana. Bardzo dużą popularnością cieszą się oczywiście typowe nawierzchnie trawiaste, które są bezpieczne i komfortowe, ale również można spotkać takie boiska, które wyposażone są w specjalną nawierzchnię na bazie gumy. Można również spotkać nawierzchnie z kostki.

Zobacz także: https://webking.com.pl/skuteczne-ogrodzenie-boiska-nie-musi-byc-drogie-zobacz-na-czym-polegaja-pilkochwyty/

2. Oświetlenie

Oświetlenie to również kwestia ważna, powinno być dopasowane do wielkości boiska, równomierne, mieć odpowiednią moc. Nie powinno jednocześnie sprawiać dyskomfortu okolicznym mieszkańcom. W celu generowania mniejszych kosztów można zastosować oświetlenie LED.

3. Piłkochwyty na boiska

Piłkochwyty na boiska to specjalne siatki, których zadaniem jest po pierwsze zastąpienie tradycyjnego ogrodzenia oraz wyznaczenie obszaru boiska, a po drugie zatrzymywanie wszelkiego rodzaju piłek, które mogą wydostać się poza teren boiska, uszkodzić auta, elewacje domów, szyby, a także zrobić krzywdę ludziom. Nowoczesne piłkochwyty na boiska można zamówić w firmie https://www.siatki-kramer.pl/ Producent na pewno na podstawie projektu i wymiarów boiska dopasuje odpowiednie rozwiązania, które sprawią, że obiekt będzie w pełni bezpieczny oraz przede wszystkim funkcjonalny.

Polecane artykuły

Skomentuj