rozmiar bieliznyWiadomości 

Jak wybrać odpowiedni rozmiar bielizny?

Zawsze przed zakupem bielizny należy sprawdzić dokładnie, jaki posiada się rozmiar. Producenci bokserek, slipek, podkoszulek, czy skarpetek zawsze zamieszczają dokładne informacje o wymiarach na swoich produktach. Bielizna różnych marek może znacząco różnić się wymiarami, dlatego warto zawsze porównać swoje rozmiary z danymi zamieszczonymi przez producenta.

Bielizna musi dokładnie odpowiadać naszemu rozmiarowi. Jak rozpoznać dobrze dobraną bieliznę? Po jej ściągnięciu nie powinny być widoczne żadne ślady lub odgniecenia, dlatego najlepsze slipy i bokserki powinny dobrze opinać ciało, jednocześnie nie ściskając go powodując uczucie niedopasowania. Zbyt mały rozmiar bielizny poznamy po nieestetycznym wyglądzie oraz ucisku, który może być niebezpieczny dla zdrowia. Źle dobrana bielizna może powodować otarcia i odparzenia, w szczególności latem.

Rodzaje bielizny męskiej- jak wybrać coś dla siebie?

Dla dobrego samopoczucia mężczyzna zawsze powinien zadbać o odpowiednio dobraną bieliznę. Jednym z najbardziej popularnych modeli bielizny wśród mężczyzn są bokserki. Pozwalają one na dopasowanie dogodne dla każdych wymagań- od tych opinających ciało, po luźne modele. Bokserki są także dobrym rozwiązaniem podczas uprawiania sportu z uwagi na największy komfort. Nogawki mogą być skrócone i kończyć się przed pośladkami, lecz można także odnaleźć modele z przedłużeniem nogawek. Bokserki posiadają różne wykończenia z przodu jak przykładowo wycięcie na kształt rozporka. Męska bielizna ma obecnie wiele do zaoferowania. Wśród propozycji producentów znajdziemy również slipy- najbardziej tradycyjny model bielizny. Noszony przez panów bez względu na wiek, czy styl życia. Kroje dostępne wśród producentów bielizny różnią się miedzy sobą umiejscowieniem szwów i kształtem materiału, z którego zostały uszyte. Maksymalną wygodę zapewniają slipy bezszwowe, które nie uciskają oraz nie powodują dyskomfortu. Takie rozwiązanie poleca się w przypadku długiej podróży lub garniturów i cienkich spodni, gdyż są one wygodne oraz nie odznaczają się pod ubraniem.

Jaki materiał wybrać?

Slipy podobnie jak bokserki powinny zostać wykonane z bawełny. Dzięki temu unika się przegrzewania delikatnych okolic intymnych oraz zyskuje się odporność na odparzenia i zmiany skórne. Na rynku znaleźć można też modele wykonane ze specjalnych materiałów, posiadające właściwości antybakteryjne. Dobrą radą przy zakupie bielizny jest wybieranie wysokiej jakości, która chroni, nie prześwituje oraz nie rozciąga się. Jednak bielizna to nie tylko bokserki, czy slipy. W ostatnim czasie bardzo popularnymi stały się skarpetki dostępne w różnych kolorach i wzorach. Mężczyźni noszą je praktycznie codziennie, a różnią się one między sobą przede wszystkim długością oraz składem. Na okres zimowy warto jednak wybrać modele dłuższe i wykonane z grubszego materiału, a podczas lata postawić na krótkie stopki, które nie przegrzewają stopy. Najpopularniejsze skarpety, to te wykonane z bawełny. Są one wygodne i nie oddają ciepła na zewnątrz. Wybór bielizny to tak naprawdę sprawa indywidualna każdego mężczyzny, ważne, aby dobrze się w niej czuć.

Polecane artykuły

Skomentuj