Czy warto inwestować w nieruchomości?Nieruchomości 

Czy warto inwestować w nieruchomości?

Mimo ogólnie panującego kryzysu na świecie spowodowanego pandemią koronawirusa można dostrzec, że jednym z rodzajów biznesów, który nie może narzekać na brak popytu, jest sprzedaż i wynajem nieruchomości. Boom na rynku mieszkaniowym trwa już od wielu lat. Nieustający popyt powoduje, że deweloperzy coraz chętniej stawiają nowe budynki wielorodzinne. Również osoby prywatne interesują się wykupem mieszkań, które następnie są oddawane pod wynajem. Czym to jest spowodowane? Czy warto inwestować w nieruchomości w obecnych czasach?

Dlaczego rynek nieruchomości tak dobrze funkcjonuje?

Rynek nieruchomości od wielu lat bardzo dobrze prosperuje. Niegdyś powodem do tego były programy rządowe, które ułatwiały znacząco podjęcie decyzji o zakupie nowego mieszkania. Finansowana ze Skarbu Państwa wpłata własna była szczególnie kusząca dla młodych ludzi, dla których de facto powstał program Mieszkanie dla Młodych.

Deweloperzy, widząc taki stan rzeczy, zaczęli chętniej budować kolejne domy i bloki wielorodzinne. W ten sposób zaczął nakręcać się powolny boom mieszkaniowy. Medal miał dwie strony, jedną – powstawało więcej mieszkań i więcej osób mogło pozwolić sobie na zakup własnych czterech kątów, drugą – ceny nieruchomości zaczęły drastycznie rosnąć.

Dziś w dobie ogólnoświatowej pandemii koronawirusa wydawałoby się, że będzie to kolejna branża, która mocno ucierpi. Statystyki pokazują, że jednak sytuacja nie jest taka zła, a Polacy nadal chętnie kupują nowe lokale mieszkalne. Mało tego, coraz chętniej także decydują się na wynajem, który obecnie do najtańszych nie należy.

Czy warto inwestować w nieruchomości w czasie pandemii koronawirusa?

Na to pytanie ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć. Wszystko dlatego, że zależy to głównie od regionu kraju. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że inwestycja w nieruchomości zawsze się zwrócić i to zapewne ze sporym zyskiem. Nowy rok i ustanie pandemii, z pewnością także wpłynie na rynek nieruchomości.

Głównie w pozytywnym aspekcie. Ceny nieruchomości na pewno pójdą w górę, a co za tym idzie – wielu inwestorów sporo zarobi. Warto więc zaryzykować i kupić przynajmniej jedno mieszkanie, które będzie miało charakter inwestycyjny. Kwotą najmu można ze spokojem pokryć raty kredytu, a dodatkowo jeszcze odłożyć fundusze na kolejne lokale. Dla osób, które nie mają wystarczających środków, specjaliści polecają inwestowanie w grunty, które w wielu przypadkach są tańsze, a zyski także bardzo szybko przychodzą.

Polecane artykuły

Skomentuj