Rozliczenie PITPodatki 

Jak najprościej rozliczyć PIT?

Rozliczenie podatków PIT przyprawia większość Polaków o ból głowy. Jednakże jest kilka sposobów na to, aby ten proceder sobie o wiele bardziej uprościć. Więc jak najłatwiej rozliczyć podatek PIT?

Skorzystaj z usług biur rachunkowych

Naturalnie rozliczenie naszego podatku PIT będzie najprostsze kiedy po prostu oddamy dokumenty w ręce doświadczonego księgowego (bądź księgowej). W naszej okolicy na pewno będziemy w stanie znaleźć odpowiednie biuro rachunkowe, po wpisaniu frazy ,,biuro rachunkowe” plus nazwa naszej miejscowości do wyszukiwarki. Na naszym przykładzie, pierwsze biuro jakie zostało znalezione to biuro rachunkowe ragon. Naturalnie jest to tylko przykład, dla waszego miasta bądź miasteczka na pewno wynik będzie nieco inny. Jednakże wracając do tematu, mimo iż za rozliczenie PIT-u zapłacimy pewną sumę pieniędzy, to przynajmniej zaoszczędzimy sporo czasu i nerwów które normalnie by nam towarzyszyły przy wypełnianiu takiego wniosku.

Rozliczenie poprzez e-formularz

Nowo wprowadzonym rozwiązaniem do rozliczania podatku PIT jest moduł ,,Twój e-PIT”. To platforma przygotowana przez Ministerstwo Finansów, która pozwala na szybkie i wygodne rozlicznie podatku PIT. Wystarczy wejść na stronę podatki.gov.pl i kliknąć „Zobacz swój e-PIT”. Po zalogowaniu na konto, otrzymujemy wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe. Jest ono uzupełnione przez urząd skarbowy na podstawie informacji przesłanych przez naszego pracodawcę do końca stycznia danego roku. ,,Twój e-PIT” podpowie ci także też twój numer rachunku bankowego, ulgi na dzieci czy dane organizacji pożytku publicznego, które wskazałeś/aś w ubiegłym roku. Dane te oczywiście możemy uaktualnić. Pamiętaj, żeby zweryfikować wprowadzone informacje dotyczące twojego rozliczenia PIT. Dopiero, gdy masz pewność, że wszystko jest tak jak powinno być, wyślij swój wniosek PIT.

Jaki sposób wybrać?

Tak naprawdę, to zależy wyłącznie od was, ponieważ sposobów na rozliczenie PIT-u jest kilka, jednakże każdy z nich ma swoje wady i zalety.

Polecane artykuły

Skomentuj