Jak obniżyć raty kredytu walutowego? Znamy na to sposób!Bankowość Finanse Wiadomości 

Jak obniżyć raty kredytu walutowego? Znamy na to sposób!

Media regularnie donoszą o problemach finansowych osób, które zaciągnęły kredyty we frankach szwajcarskich. W grę wchodzą najczęściej duże sumy, ponieważ większość kredytów została zaciągnięta na sfinansowanie zakupu mieszkań. Kredyty hipoteczne spłacane są przez wiele lat, dlatego warto pomyśleć o tym, by zmniejszyć wysokość rat. Z pomocą przychodzą kantory internetowe.

Samodzielna wymiana walut i spłata kredytu

Zamiast powierzać przewalutowanie środków bankowi, możemy zająć się tym sami, wyszukując najkorzystniejsze dla nas rozwiązanie. W naszym banku konieczne może okazać się podpisanie aneksu do umowy kredytowej. Jest to jednak zupełnie bezpłatne, a od chwili złożenia podpisu, my sami odpowiadamy za swoje finanse. Nie musimy godzić się na sztywne tabele kursów stosowane przez bank. Mamy jednak obowiązek przestrzegani terminów spłaty rat.

W jaki sposób oszczędzamy?

Wysokość rat kredytu walutowego zależy od kilku czynników, takich jak stopa referencyjna, marża kredytu czy polityka banków centralnych. Nas natomiast interesuje spread, bo to na nim właśnie możemy zaoszczędzić. Jest to różnica pomiędzy ceną kupna, a ceną sprzedaży danej waluty. W porównaniu z bankami kantory internetowe oferują o wiele korzystniejsze kursy walut. Różnice spreadu sięgają nawet kilkudziesięciu groszy. Wymiana walut w kantorze Fritz Exchange pozwala zaoszczędzić aż do 6% wysokości raty. Przy przeciętnym kredycie walutowym w wysokości 300 tysięcy zł, w skali roku daje oszczędność około 1000 zł. Po przeliczeniu na lata spłaty kredytu jesteśmy w stanie zaoszczędzić imponującą sumę. Wystarczy tylko poświęcić odrobinę czasu, by znaleźć kantor, który zaoferuje nam najkorzystniejsze warunki.

Czy wymiana pieniędzy w kantorze internetowym jest bezpieczna?

Kantory internetowe korzystają z systemów bezpieczeństwa podobnych do tych, które stosują bankowe serwisy transakcyjne. W kantorze Fritz Exchange, nad zadowoleniem klienta i sprawną obsługą, czuwają trzy grupy ekspertów: dealerzy walutowi, specjaliści z biura obsługi klienta i doradcy do spraw rynków finansowych. Przedsiębiorcy mogą również skorzystać ze specjalnej oferty, dedykowanej firmom. Przy regularnych transakcjach na większe kwoty, istnieje możliwość negocjowania kursu wymiany, dzięki czemu możemy zyskać indywidualne, korzystne warunki. Transakcje realizowane są w ciągu około 15 minut, bez wychodzenia z domu i stania w kolejkach. Nie jesteśmy również ograniczeni godzinami otwarcia placówki – kantor online działa zawsze i wszędzie.

Polecane artykuły

Skomentuj