Kredyt konsolidacyjny - pomocny w potrzebieFinanse Bankowość Wiadomości 

Kredyt konsolidacyjny – pomocny w potrzebie

Wiele osób żyje na kredyt, biorąc kolejne pożyczki na remont mieszkania, samochód czy wakacje. Dopóki mamy z czego je spłacić nie ma problemu, gdy jednak przeczuwamy, że nadchodzi kryzys finansowy, warto rozważyć złożenie w banku wniosku o przyznanie kredytu konsolidacyjnego. Bo chociaż jest to kolejna pożyczka, to może się ona okazać wybawieniem z finansowych kłopotów.

Kredyt konsolidacyjny (Santander Consumer Bank) to nic innego jak połączenie kilku zobowiązań finansowych w jedno. W praktyce wygląda to tak, że bank bierze na siebie spłatę naszych dotychczasowych pożyczek, a w zamian udziela nam właśnie tzw. kredytu konsolidacyjnego. Banki pozwalają łączyć ze sobą m.in. kredyt hipoteczny, samochodowy, konsumencki, gotówkowy czy spłatę karty kredytowej i limitu na karcie debetowej. Jest to dobre rozwiązanie nie tylko dla tych, którzy mają problem ze spłatami rat zaciągniętych kredytów, ale również może okazać się wygodnym sposobem na uporządkowanie finansów.

Jedna, niższa rata

Kredyt konsolidacyjny uporządkuje domowy budżet. Dzięki niemu kredytobiorca nie musi pamiętać o uregulowaniu kilku rat, których płatności przypadają w różnych terminach. Teraz zostaje jedna rata i jeden stały termin jej miesięcznej spłaty. Do tego najczęściej jest ona niższa od sumy rat wszystkich dotychczas spłacanych kredytów. Różnica może wynieść nawet kilkaset złotych, co już na pewno pomoże w odzyskaniu równowagi finansowej. Może się również okazać, że kredyt konsolidacyjny jest niżej oprocentowany niż któryś z wcześniej spłacanych. Będzie to więc dodatkowa korzyść finansowa dla kredytobiorcy.

Wydłużony czas spłaty

Niższa rata powoduje, oczywiście, że automatycznie czas spłaty kredytu zostaje wydłużony. Dla jednych będzie to zaleta, inni dostrzegą tu minus sumowania zadłużeń w kredyt konsolidacyjny. A to dlatego, że wydłużony czas spłaty to jednocześnie wzrost całkowitej sumy, którą trzeba oddać do banku. Dzieje się tak dlatego, że oprocentowanie będzie dotyczyło całej kwoty długu, czyli wszystkich rat, a tych w przypadku kredytu konsolidacyjnego będzie przecież więcej.

Dodatkowa gotówka

Wiele banków w ramach kredytu konsolidacyjnego proponuje swoim klientom podwyższenie kwoty kredytu. Wówczas oprócz tego, że bank będzie regulował należności za nasze dotychczasowe zobowiązania finansowe, otrzymamy również pewną kwotę, która wpłynie bezpośrednio na nasze konto. A to na pewno pomoże w odzyskaniu płynności finansowej i podreperowaniu domowego budżetu. Wysokość przyznanej sumy wynikać będzie z naszej aktualnej zdolności kredytowej. Dlatego, by nie stracić dla banku wiarygodność poprzez zaleganie z płatnościami, warto nie czekać do ostatniej chwili i o kredyt konsolidacyjny starać się w momencie, kiedy jeszcze wciąż raty dotychczasowych kredytów spłacamy w terminie. W przeciwnym razie nie tylko nie mamy co liczyć na dodatkową gotówkę, ale kredyt konsolidacyjny może nam w ogóle nie zostać przyznany.

Polecane artykuły

One Thought to “Kredyt konsolidacyjny – pomocny w potrzebie”

  1. ancia89

    super 🙂 teraz wiem na czym to polega,

Skomentuj