Jak unikać błędów przy wymianie walutFinanse Wiadomości 

Jak unikać błędów przy wymianie walut?

Wymiana walut zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem – pochopnie dokonywane transakcje mogą nas słono kosztować. Planujesz wyjechać za granicę i potrzebujesz gotówki? Możesz skorzystać z usług kantorów stacjonarnych, banków lub internetowych serwisów wymiany walut. Który sposób jest najbardziej opłacalny? Jak nie popełnić błędów przy przewalutowaniu środków?

Ile wydajemy za granicą?

Ze statystyk wynika, że Polacy wyjeżdżający za granicę nie oszczędzają – w 2016 roku średni koszt urlopu wynosił ponad 2900 złotych, a wysokość wydatków związanych z wycieczkami sukcesywnie rośnie. Osoby planujące podróż chętnie korzystają z usług kantorów – hotele, lokalne wycieczki oraz pamiątki sporo kosztują. Niestety, przy dokonywaniu transakcji bardzo wiele osób popełnia błędy, które sprawiają, że wymiana walut jest obciążona dodatkowymi kosztami. Najczęstszym strzałem w stopę jest pośpiech – wymieniamy walutę na ostatnią chwilę, nie sprawdzamy wysokości kursów w różnych kantorach, a to powoduje, że na operacji wiele tracimy. Polacy wyjeżdżający za granicę są też przyzwyczajeni do korzystania z usług banków czy kantorów stacjonarnych – a jak się okazuje, podmioty te narzucają bardzo wysokie opłaty dodatkowe.

Sprawdź ofertę kantorów internetowych

Jak w takim razie uniknąć błędów przy wymianie walut? Warto porównać kursy walut w tradycyjnych punktach z ofertą kantorów online, które gwarantują wyjątkowo atrakcyjne warunki i wygodę. Zapewniają one najniższe na rynku spready walutowe, dzięki czemu dokonywanie transakcji jest dużo bardziej opłacalne niż tradycyjnym punkcie lub banku. Jak wynika ze statystyk za 2016 rok, kantory internetowe mogą zagwarantować nawet kilka lub kilkanaście razy niższy spread na walucie euro, funcie, czy franku szwajcarskim. Transakcje dokonywane przez internet zapewniają także maksimum wygody i bezpieczeństwa. Nie trzeba nawet wychodzić z domu – wszystko odbywa się online, a procesu wymiany waluty strzegą szyfrowane protokoły SSL, zapewniające stuprocentowe bezpieczeństwo. Jak zatem widać, walutę wymienić jest najlepiej w kantorze internetowym – kantoronline.pl.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat bezpiecznej i opłacalnej wymiany walut? Wiele cennych informacji znajdziesz w artykule znajdującym się pod adresem http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/36-region/13023-najczestsze-bledy-przy-wymianie-walut.

Polecane artykuły

One Thought to “Jak unikać błędów przy wymianie walut?”

  1. kamilo

    zawsze kiedy wiem że będę wymieniał waluty to zaczynam orientować się wcześniej

Skomentuj