Oferta na abonament - może być korzystnie i oszczędnieWiadomości 

Oferta na abonament – może być korzystnie i oszczędnie

Mam telefon/smartfon i nie zawaham się go użyć. Takie zdanie może wypowiedzieć większość z nas – pod koniec 2016 roku liczba użytkowników usług komórkowej osiągnęła poziom 54,7 mln (GUS), dane obejmują abonentów i użytkowników (usługi z przedpłatą). Co ciekawe, według GUS liczba użytkowników zmalała o 17,2%, natomiast liczba abonentów zwiększyła się o 10,8%. Jednocześnie sprzedaż smartfonów w 2016 wzrosła względem poprzedniego roku, a prognozy w tym zakresie są optymistyczne. Analiza IDC w Polsce mówi o sprzedanych 8 mln smartfonów w 2016 roku (5% wzrost) oraz oczekiwanej sprzedaży na poziomie 8,4 mln urządzeń w roku 2017.

Mamy w czym wybierać!

Skoro mamy mniej lub bardziej nowoczesne gadżety – tradycyjne telefony albo super smartfony, istotną kwestią jest dopasowanie planu taryfowego, który pozwoli adekwatnie wykorzystać ich możliwości. Trzeba przyznać, że mamy w czym wybierać, począwszy od sieci komórkowych, przez wybór między pre-paid a rachunkiem, aż po decyzję dotyczącą konkretnego planu. Z reguły zaczynamy od tego czy ma to być telefon na kartę czy jeden z abonamentów. Tak naprawdę każda z tych opcji zapewnia szereg korzyści, należy je tylko skorelować z własnymi oczekiwaniami i możliwościami finansowymi. W tym miejscu warto się przyjrzeć atutom karty i oferty na abonament.

Komu pre-paid a komu abonament?

Telefon na kartę ma wiele zalet z punktu widzenia użytkownika, takich jak chociażby:

 • brak umowy okresowej lub bezterminowej wiążącej z operatorem,
 • brak kosztów stałych (abonament),
 • kontrola finansów – definiujemy limit wydatków,
 • mniejsze ryzyko finansowe w przypadku utraty telefonu – kradzież, zgubienie.

Jednocześnie użytkownicy opcji pre-paid mogą dziś korzystać z takich ofert jak nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS – y (w zależności od planu do wszystkich operatorów, albo w ramach własnej sieci) czy też pakiety internetowe.

A kto powinien wziąć pod uwagę ofertę na abonament? Bez wątpienia jest to idealny wybór dla osób, które poszukują przede wszystkim:

 • rozwiązania umożliwiającego wykonywanie wielu połączeń i prowadzenie długich rozmów,
 • nowoczesnych smartfonów w wysokiej cenie, którą można rozłożyć na mniej odczuwalne raty (uwzględnione w comiesięcznym abonamencie),
 • ciągłości połączeń nieobarczonej ryzykiem, jakie niesie ze sobą pominięcie doładowania konta o czasie,
 • dodatkowych usług i pakietów, np. wysoki transfer internetowy, roaming itp.,
 • umów na dłuższy okres, stałych i zautomatyzowanych opłat.

W poszukiwaniu korzystnego abonamentu

Jeśli taka wstępna analiza wskazuje, że optymalnym rozwiązaniem będzie oferta na abonament i opłaty stałe, należałoby zmierzyć się z tym co proponują nam sieci komórkowe. Aby jak najbardziej ułatwić sobie to zadanie warto porównać swoje oczekiwania z listą istotnych kryteriów, takich jak zaplanowany budżet, usługi z których korzystamy, dotychczasowe wydatki, czego tak naprawdę potrzebujemy (internet, SMS- y, a może nielimitowane połączenia?). Oczywiście uwzględniamy również preferencje dotyczące urządzenia. Wiadomo, że najnowszy smartfon znacznie zwiększy wielkość wydatku i wiąże się raczej z pulą wysokich abonamentów. A zatem analizujemy wcześniejszą sytuację, może się bowiem okazać, że rachunek obejmował usługi, z których prawie wcale albo zupełnie nie korzystaliśmy. Bierzemy pod uwagę plany – może w nowej działalności przyda się duży transfer…? Warto również wiedzieć, że wbrew pozorom korzystne oferty z rachunkiem i z atrakcyjnym pakietem usług, wcale nie muszą oznaczać wysokich opłat.

Ekonomicznie, wygodnie i dużo

A zatem jak mieć dużo i praktycznie, ale bez wielkich wydatków? Można np. zastanowić się nad ofertą na abonament sieci takich jak nju mobile. Jest to marka działająca w ramach znanego operatora, jakim jest Orange. Główne założenia to w tym przypadku – tanio, prosto, bez zobowiązań wynikających z umów. Warto zwrócić uwagę, że plany taryfowe opierają się na stwierdzeniu „nie więcej niż”, zgodnie z informacją na stronie internetowej oznacza to, że „cena, którą widzisz to maksymalna cena, jaką zapłacisz w danej ofercie miesięcznie za korzystanie z telefonu w kraju. Jeśli używasz mniej, płacisz mniej…” Niemożliwe? Ależ jak najbardziej, wystarczy sprawdzić ofertę abonamentu w nju mobile. Już na pierwszy rzut oka widzimy naprawdę niewysokie opłaty – max. 19 zł, max. 29 zł lub max 39 zł to na pewno konkurencyjne wartości. A przy tym są tu całkiem atrakcyjne pakiety usług – np. 10 czy 13 GB internetu w kraju i nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju oraz UE w wybranych planach taryfowych. Doceńmy również to, że sieć dba o tzw. ”stałych klientów”, oferując opcję „Im dłużej, tym lepiej” – na podstawie stażu można uzyskać większy miesięczny limit internetu. Przy najwyższym abonamencie (39 zł) może być to nawet 39 GB po 24 miesiącach.

Z całą pewnością warto „przyłożyć się” do analizy dostępnych usług, zarówno w zakresie telefonów pre-paid jak i ofert na abonament. Dzięki temu nie tylko wyszukamy najkorzystniejszą opcję, ale także przy okazji możemy znaleźć spore oszczędności. A czy jest coś atrakcyjniejszego niż lepiej za mniej…?


artykuł sponsorowany

Polecane artykuły

One Thought to “Oferta na abonament – może być korzystnie i oszczędnie”

 1. pola

  wygląda super, właśnie takich abonamentów szukałam 😀

Skomentuj