Studia MBA - przepustka do szybszego rozwoju kariery zawodowejWiadomości 

Studia MBA – przepustka do szybszego rozwoju kariery zawodowej

Obecnie może się wydawać, że wybór kierunku studiów nie ma już tak dużego znaczenia, jeśli chodzi o rozwój kariery zawodowej. Coraz łatwiej uzyskać tytuł magistra, a w dodatku studia uznawane do tej pory za elitarne (prawo, medycyna) otwierają się dla coraz większej rzeszy studentów. O wiele trudniej jest dziś o pożądaną posadę, nawet po ukończeniu studiów podyplomowych i teczką certyfikatów z ukończonych szkoleń oraz kursów.

Rozwiązaniem mogą być studia MBA – wciąż prestiżowe i wciąż gwarantujące szybszy rozwój kariery zawodowej. 

Dla osób, które stawiają na praktykę

Studia MBA to najlepsze rozwiązanie dla osób, które uważają, że studia powinny stworzyć możliwość praktycznej nauki zagadnień rynkowych, a w dodatku umożliwić nawiązanie szerokich kontaktów biznesowych i współpracy z osobami będącymi autorytetami w swojej branży. Uczelnie prowadzące studia MBA (WSB, z ofertą uczelni można zapoznać się tutaj) zapewniają dodatkowo swoim studentom wizyty studyjne w przedsiębiorstwach, interaktywne metody nauczania, zajęcia z ekspertami, a także gwarancję jakości studiów (w wypadku WSB duże znaczenie ma współpraca z Franklin University i benchmarking programów MBA w Polsce).

Większa szansa na awans i wyższe zarobki

Wrażenie robią niewątpliwie statystyki dotyczące tego, jak radzą sobie absolwenci MBA w Polsce. Według Ogólnopolskich Badań Wynagrodzeń (2016 r., Sedlak & Sedlak) średnie miesięczne wynagrodzenie osób mogących pochwalić się tytułem Master of Business Administration to 11 600 zł brutto. Z tego samego badania wynika również, że ¼ dyrektorów i kierowników z dyplomem MBA zarabiała w 2015 r. powyżej 21 000 zł.

Z badań przeprowadzonych przez Wyższą Szkołę Bankową w 2015 r. wynika również, że studia MBA w WSB pozwalają liczyć na szybszy awans. Ponad połowa absolwentów programów realizowanych przez tę uczelnię zmieniła swoje stanowisko na wyższe, otrzymała awans lub  została zatrudniona u innego pracodawcy (odpowiednio 21, 26 i 20%).

Kto może podjąć naukę?

Naukę na studiach MBA mogą podjąć osoby, które legitymują się co najmniej tytułem licencjata, a dodatkowo mają na swym koncie przynajmniej dwa lata praktyki zawodowej. Dzięki tym warunkom na studia MBA trafiają osoby, które mają już doświadczenie zawodowe, zajmowały (lub zajmują) kierownicze stanowiska, chcą dokształcić się i uzyskać wiedzę na temat nowych metod zarządzania przedsiębiorstwem. Wymagania dla kandydatów gwarantują również, że na zajęciach będzie utrzymywany równy, wysoki poziom, a słuchacze będą mogli dzielić się między sobą swoimi doświadczeniami zawodowymi.

Studia MBA przekładają se na poprawę sytuacji zawodowej

Źródło: http://studiamba.wsb.pl/

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną Dlaczego warto wybrać studia MBA w Wyższej Szkole Bankowej. Znajdą tam Państwo szerszy opis korzyści, jakie płyną z posiadania dyplomu MBA.


foto: pixabay.pl

Polecane artykuły

One Thought to “Studia MBA – przepustka do szybszego rozwoju kariery zawodowej”

  1. adam

    nigdy o nich nie słyszałem, a brzmi ciekawie

Skomentuj