wybor szkoleniaFirma 

Szkolenia BHP – czym się kierować przy wyborze firmy szkoleniowej?

Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy są podstawą do rozpoczęcia pracy. Każda osoba rozpoczynająca swoją pracę w firmie musi zapoznać się z odpowiednimi zasadami, ograniczeniami i wytycznymi. Wszystko po to, aby uniknąć wypadków lub innych nieprzyjemnych incydentów zagrażających zdrowiu. Jak wybrać dobrą firmę szkoleniową, która wzorowo przeprowadzi kurs BHP? Podpowiadamy.

Na co zwrócić uwagę wybierając dobrą firmę oferującą szkolenia BHP?

Warto wybrać firmę, która oferuje szkolenia BHP uwzględniając indywidualne podejście do każdego pracownika. Osoba przekazująca wiedzę musi znać przede wszystkim specyfikę branży. Tylko w taki sposób jest w stanie w zrozumiały i klarowny sposób posłużyć się konkretnymi przykładami, które będą dotyczyć poszczególnych kursantów.

Warto wybrać firmę szkoleniową, która posiada bardzo rozbudowany i szczegółowo rozpisany program dotyczący BHP. Najlepiej jeśli podczas takich zajęć prowadzący korzysta z dodatkowych pomocy dydaktycznych w postaci przykładowo multimedialnych slajdów oraz potrafi przekazywać wiedzę z pasją. Należy wystrzegać się firm w których informacje przekazywane są w sposób rutynowy.

Bardzo często przedsiębiorstwa, które specjalizują się w kursach BHP oferują także inne usługi. Na przykład szkolenia dla pedagogów w Rzeszowie. Można więc łatwo dojść do wniosku, że pracują tam wykwalifikowani specjaliści związani z różnymi branżami, którzy mogą zaoferować kompleksową wiedzę dopasowaną do potrzeb.

Cechy dobrego prowadzącego szkolenia BHP

Warto także zwrócić uwagę na pracownika, który prowadzi kursy BHP. Powinna to być osoba z charyzmą, która w interesujący i żywiołowy sposób przekazuje dostępną wiedzę. Istotną rolę odgrywa tutaj umiejętność przekonywania i cechy charakteru, które sprawiają, że kursant jest w stanie aktywnie przyswajać wszystkie potrzebne informacje. Ważne jest także to, że powinien to być specjalista w swoim fachu. Najlepiej jeśli współpracuje także z innym ekspertem, aby móc regularnie weryfikować aktualność przekazywanej wiedzy.

Polecane artykuły

Skomentuj