szafkagospodarczaWiadomości 

W jaki sposób urządzić szafkę gospodarczą BHP?

Pomieszczenia socjalne w budynkach firmowych powinny być wyposażone w funkcjonalne i solidne, ale jednocześnie bezpieczne w użytkowaniu meble. W wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem są pracownicze, wykonane z metalu szafy gospodarcze BHP. Sprawdź już teraz, jakie są zalety ich stosowania oraz do czego można je wykorzystać!

Zastosowanie – od schowka na środki czystości po meble pracownicze

Miejsce do przechowywania ubrań oraz wartościowych przedmiotów osobistych pracowników – to jedne z podstawowych zadań, jakie może spełniać niepozorna, metalowa szafka BHP. Solidna konstrukcja oraz wyposażenie drzwiczek w zamek sprawia, że korzystające z tych mebli osoby mogą bezpiecznie trzymać w nich wszystkie swoje rzeczy.

Jednak na tym nie kończą się możliwości wykorzystania tego wyposażenia. Forma ich zagospodarowania jest bowiem zależna tak naprawdę tylko i wyłącznie od konkretnych potrzeb. Gospodarcze, metalowe szafki z powodzeniem można używać do przechowywania między innymi takich rzeczy, jak:

  • narzędzia warsztatowe,

  • różnego rodzaju środki czystości i dezynfekcyjne,

  • chemia, która powinna być odpowiednio zabezpieczona przed dostępem osób niepowołanych,

  • sprzęt wykorzystywany przez pracowników do utrzymania porządku w budynku czy na terenach zielonych,

i wielu innych.

Wbrew pozorom szafa gospodarcza może mieć zastosowanie nie tylko typowo pracownicze. Meble te są chętnie wykorzystywane również m.in. w szkołach, szatniach obiektów sportowych, placówkach medycznych, budynkach użyteczności publicznej, a nawet galeriach handlowych.

Zalety stosowania metalowych szaf gospodarczych

Niewątpliwie ogromna funkcjonalność i mnóstwo możliwości wykorzystania to podstawowe zalety szaf gospodarczych. Jednak warto je stosować również z wielu innych, równie istotnych powodów. Dobrej jakości szafki metalowe:

  • cechują się bardzo solidną, stabilną konstrukcją,

  • są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a do tego odpowiednio zabezpieczone przed korozją,

  • spełniają rygorystyczne normy BHP,

  • są łatwe w utrzymaniu czystości, w tym dezynfekcji,

  • mogą znosić duże obciążenia, przez co świetnie nadają się do przechowywania cięższych przedmiotów,

  • mogą być malowane na kolory z szerokiej palety RAL, dzięki czemu charakteryzują się estetycznym wyglądem i dobrze komponują się z wnętrzem.

Co bardzo istotne, wyposażenie tego typu jest odporne na działanie różnego rodzaju środków chemicznych, olejów, smarów, a nawet paliw. Dzięki temu meble te można z powodzeniem wykorzystać nawet w bardzo trudnych warunkach, np. na terenie zakładów przemysłowych czy w warsztatach mechanicznych. Oprócz tego dostępne są w wielu formach, przez co łatwo dopasować ich pojemność, rozkład półek oraz gabaryty do konkretnych potrzeb.

Stawiaj na sprawdzone, wysokiej jakości metalowe szafki gospodarcze i pracownicze

Jak widzisz, zalet oraz możliwości stosowania takich mebli jest wiele. Decydując się na gospodarcze czy dedykowane pracownikom szafki metalowe, zawsze zamawiaj je od sprawdzonych producentów. Tylko wtedy zyskuje się pewność, że zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, a ich konstrukcja jest solidna i, co za tym idzie, bardzo stabilna.

Polecane artykuły

Skomentuj