optymalizacja kosztowFirma 

W jaki sposób optymalizować koszty w przedsiębiorstwie?

Bilans podmiotu gospodarczego po stronie wydatków może być niższy, dlatego opłaca się przemyśleć skorzystanie z usług doświadczonego doradcy w sprawach finansów przedsiębiorstwa. Obniżenie kosztów pracy czy optymalizacja podatkowa to pierwsze kroki na drodze do uzdrowienia finansów firmy. Sprawdź, jak możesz zadbać o oszczędności w wydatkach na działalność produkcyjną, usługową czy handlową, wykorzystując aktualne ulgi podatkowe czy weryfikację rozliczeń z instytucjami (ZUS, PFRON). Jak to działa? Wykwalifikowani doradcy wspierają audyt we wszystkich obszarach, które mogą przynieść oszczędności i proponują skuteczną rekonstrukcję budżetu. 

Zawyżone koszty prowadzenia firmy

Obciążenia dla pracodawców generuje utrzymująca się koniunktura w gospodarce i koszty pracy. Obecnie pracownicy są na wagę złota, co skutkuje nadpłatą wynagrodzeń. Z drugiej strony pojawiają się rozwiązania legislacyjne, jak np. wprowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych, które zwiększają wydatki po stronie biznesu. Optymalizacja kosztów przedsiębiorstwa najczęściej pomaga zachować płynność finansową i rekompensuje straty wynikłe z niezależnych przyczyn. Dzięki dogłębnej znajomości obowiązującego orzecznictwa skuteczny doradca:

  • wspiera podmioty gospodarcze w rozliczeniach z PFRON,

  • informuje, na czym polega optymalizacja składek ZUS,

  • pomaga zastosować aktualne ulgi podatkowe,

  • przekłada obniżenie kosztów pracy na korzystne efekty finansowe.

Warto obliczyć również, jaki sposób płacenia podatków będzie najlepszy dla danego modelu biznesowego. Może opłaci Ci się rezygnacja z kosztów utrzymywania nieruchomości i przeniesienie pracy do przestrzeni coworkingowej, zdalnej lub outsourcing usług? Rozwiązania internetowe, delegowanie obowiązków i kosztów często przynoszą ogromne oszczędności.

Co jeszcze może obniżać koszty w przedsiębiorstwie?

Współpraca w zakresie optymalizacji z największymi firmami oznacza zaoszczędzenie przez nie relatywnie dużych kwot. Jednak rozwiązania uzdrawiające budżet można wprowadzić na każdym poziomie gospodarki. Optymalizacja kosztów w przedsiębiorstwie dotyczy także mniejszych podmiotów. Niezależnie od tego, na jakim pułapie utrzymują się obroty firmy, opłaca się zweryfikować składkę wypadkową do ZUS-u. Jej wysokość i ulgi są konsekwencją zaawansowanych rozwiązań BHP, a w zależności od wyliczenia można tu osiągnąć różnicę na poziomie 3% rocznych wydatków na wynagrodzenia. Podobne obniżenie może przynieść:

  • audyt składek na PFRON,

  • weryfikacja struktury zatrudnienia,

  • korzystanie z outsourcingu kadrowo-płacowego i pracowniczego,

  • nadpłata podatku od nieruchomości – jej odzyskanie w przypadku sprzedaży budynków lub gruntów.

Skuteczne doradztwo podatkowe oparte na aktualnych przesłankach prawnych i gospodarczych może zapewnić stabilizację finansową Twojego przedsiębiorstwa. Dowiedz się, co możesz osiągnąć dzięki kontaktom z Urzędem Pracy i zatrudnianiu pracowników na stażu z tytułu aktywizacji zawodowej. Skorzystaj z doświadczenia i wiedzy specjalistów, uporządkuj finanse i zyskaj dodatkowe środki na rozwój firmy lub inwestycje w nieruchomości przez optymalizację kosztów.

Polecane artykuły

Skomentuj