platnosci onlineFinanse 

System płatności online do sklepu – który wybrać?

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się zakupy przez internet. Aktualnie sporo sklepów ma do zaoferowania bezpieczne i szybkie płatności online. W tym celu wykorzystywane są specjalne systemy, które umożliwiają transfer pieniędzy w zaledwie kilka sekund. Można to zrobić przy pomocy karty płatniczej, wykonując przelew za pośrednictwem internetowego konta bankowego lub skorzystać z opcji BLIK w aplikacji mobilnej banku. Sprawdź, jakiego operatora najlepiej wybrać do obsługi własnego sklepu.

Dlaczego warto korzystać z systemów szybkich płatności online?

W ciągu ostatniej dekady nastąpił dynamiczny rozwój rynku e-commerce, czyli handlu elektronicznego. Znacząco przyczyniły się do tego nowoczesne i szybkie płatności internetowe. Dzięki nim możliwe jest błyskawiczne dokonanie zakupu w sklepie online. W przeciwieństwie do przelewu tradycyjnego unikniesz przy tym oczekiwania na zaksięgowanie pieniędzy. Systemy płatności elektronicznych gwarantują klientom w pełni bezpieczną wpłatę bez konieczności ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów związanych z obsługą transakcji. Nic więc dziwnego, że każdego roku rośnie zaufanie do tego typu usług.

Jednymi z głównych powodów, dla których warto korzystać z narzędzi do szybkich płatności, jest wygoda i oszczędność czasu. Dla większości użytkowników kupujących w sklepach internetowych duże znaczenie ma możliwość ekspresowej zapłaty za produkty, aby maksymalnie zminimalizować okres realizacji zamówienia. Żeby spełnić ich oczekiwania, niezbędny jest wybór bramki płatności. Dzięki niej pieniądze na subkoncie sprzedawcy pojawiają się w zaledwie parę sekund, a na rachunku po upływie maksymalnie kilku godzin. Od pewnego czasu rośnie też popularność zakupów ratalnych. Szczególnie warto pomyśleć o tej opcji w przypadku oferowania drogich artykułów.

Najpopularniejsze systemy płatności elektronicznych

W każdym sklepie internetowym ogromne znaczenie ma system płatności online. Od tego w dużej mierze zależy, czy klient ostatecznie zdecyduje się na zakup produktów. Obecnie na rynku dostępnych jest kilku operatorów, dlatego przed dokonaniem wyboru jednego z nich warto zapoznać się dokładnie z możliwościami. Aktualnie najpopularniejszymi systemami płatności elektronicznych w Polsce są:

  • Dotpay,
  • PayU,
  • Przelewy24,
  • Tpay,
  • BlueMedia,
  • Fondy,
  • Paynow należący do mBank.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze operatora?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, którego operatora najlepiej wybrać. Wszystko to zależy od indywidualnych oczekiwań. Z tego względu trzeba zastanowić się nad własnymi potrzebami i porównać oferty poszczególnych usługodawców. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jakość zabezpieczeń. Duże znaczenie mają szyfrowane połączenia SSL i transakcje, a także system 3D-Secure i certyfikat PCI DSS gwarantujący ochronę pieniędzy użytkowników. Z pewnością warto też sprawdzić, jakiego rodzaju karty płatnicze, aplikacje na smartfony czy narzędzia mobilne – takie jak Apple Pay, Google Pay czy BLIK – obsługiwane są przez wybranych operatorów.

Polecane artykuły

Skomentuj