Porada prawnaWiadomości 

Gdzie szukać szybkiej porady prawnej?

Sytuacje losowe czy nagłe wypadki wymagają często natychmiastowej reakcji. Jeśli w grę wchodzi prawo, to im szybciej skorzystamy z profesjonalnej porady prawnej, tym szybciej rozwiążemy nasze problemy lub zapobiegniemy niepotrzebnym komplikacjom, które wynikają zazwyczaj z nieznajomości swoich praw i obowiązków. Jak zatem w sytuacjach nagłych i podbramkowych możemy uzyskać szybką pomoc prawną?

Szybka porada prawna przez telefon

Jedną z najszybszych form kontaktu z profesjonalnym prawnikiem lub radcą prawnym, jest konsultacja telefoniczna. Bardzo często jesteśmy w stanie w ciągu kilkunastu minut zdobyć najważniejsze informacje, które pomogą nam w rozwiązaniu swoich problemów lub chociaż umożliwią nam zachowanie spokoju i podjęcie działań, które będą dla nas korzystne i zapewnią nam bezpieczeństwo.

Decydując się na konsultacje prawne przez telefon, warto jednak korzystać z profesjonalnych kancelarii adwokackich, które w szybki i sprawny sposób zapewnią nam dostęp do potrzebnych informacji, a w razie potrzeby, mogą kontynuować pomoc prawną również w tradycyjny sposób np. poprzez reprezentowanie nas w sądzie.

Internetowa porada prawna

Innym sposobem na uzyskanie szybkiej pomocy prawnej, jest skorzystanie z Internetu. Coraz częściej spotykamy się z ofertą konsultacji prawnych udzielanych online. Jeśli decydujemy się na tego typu rozwiązanie, musimy jednak liczyć się z koniecznością dokładnego opisania naszej sytuacji, a czasami nawet przesłania skanu konkretnych dokumentów, które są związane z naszą sprawą czy problemem prawnym.

Minusem takich prawnych konsultacji online jest to, że na odpowiedź zwrotną będziemy musieli poczekać nieco dłużej niż w przypadku rozmowy telefonicznej, gdzie wszystkie informacje otrzymujemy praktycznie od razu.

 

Konsultacje prawne w kancelarii adwokackiej

Ostatnim sposobem na szybką pomoc prawną jest konsultacja w kancelarii adwokackiej. Nie zawsze jest tak, że na tego typu porady trzeba czekać bardzo długo. Czasami możliwe jest spotkanie się z adwokatem w siedzibie kancelarii jeszcze tego samego lub następnego dnia. Minusem jest oczywiście to, że musimy wstawić się do kancelarii osobiście. W przypadku porady online czy przez telefon możemy to zrobić z domu, czy z jakiegokolwiek innego miejsca, w którym możemy na chwilę siąść i napisać maila lub odbyć rozmowę telefoniczną.

W przypadku kancelarii adwokackich, które świadczą usługi wysokiej jakości, porada prawna niezależnie od tego, czy jest udzielana online, czy telefonicznie, otrzymamy ją zazwyczaj w ciągu 24 godzin. Wynika to z tego, że osoba zajmująca się daną sprawą musi zapoznać się z jej szczegółami i potrzebuje nieco czasu, aby znaleźć najkorzystniejsze dla nas wyjście.

Ile kosztują szybkie porady prawne?

Co do ceny tego typu usług, to zależy ona od kancelarii. Jedne zaoferują pomoc prawną online za 150 zł, a inne za 100 zł. Podobnie jest w przypadku konsultacji telefonicznej, gdzie ceny wahają się od 50 zł do nawet 250 zł. Tradycyjne konsultacje adwokackie kosztują zazwyczaj od 100 zł do 300 zł. Ceny te oczywiście nie obejmują sporządzania wniosków czy pozwów. W tym zakresie należy zapoznać się z dokładnym cennikiem konkretnej kancelarii adwokackiej.

Partnerem artykułu jest adwokat Wadowice.

Polecane artykuły

Skomentuj