brokerFinanse 

Handel kryptowalutami – czy jest opłacalny? Czy warto współpracować z brokerami crypto?

Kryptowaluty od dłuższego stanowią dla inwestorów niezwykle łakomy kąsek do próby pomnożenia pieniędzy. Ten rynek inwestycyjny ma teraz na tyle dobrą passę, że z dnia na dzień przybywa brokerów, w tym brokerów crypto, którzy jak sama nazwa wskazuje, opierają trending o kryptowaluty. Jak inwestować i czy opłaca się korzystać z ich usług? Podpowiadamy.

Kilka słów o handlu kryptowalutami

Jest rok 2009. To właśnie wtedy zostaje uruchomiona pierwsza kryptowaluta – Bitcoin. Musiało minąć kilka lat, aby pojawiło się ich więcej, a więc także i możliwość handlowania nimi. Na pozór zasada jest prosta – kupujesz jedną walutę, wymieniasz ją na drugą z nadzieją, że wartość tej kupowanej z czasem się zwiększy. Koncepcja nie różni się od tej, która panuje na rynku giełdowym. Aby był obrót, inwestor musi mieć do dyspozycji platformę kryptowalutową. Ta umożliwi spotkanie się kupującego ze sprzedającym.

W tym miejscu warto wyjaśnić czym jest handel krótkoterminowy i długoterminowy. Pierwszy miejsce, kiedy kupimy walutę, ale nie zamierzamy być jej posiadaczami przez dłuższy czas. Może kilka minut, godzin dni, miesięcy – ale z zamierzeniem, że szybko będziemy chcieli ją sprzedać. Innymi słowy – kupujemy walutę z nadzieją na szybki wzrost jej wartości.

Handel długoterminowy natomiast polega na tym, że posiadamy daną walutę przez rok, albo nawet dłużej. W praktyce oznacza to, że niestabilność będzie występować zawsze, jednak w ogólnym rozrachunku, biorąc pod uwagę dłuższy termin, cena poszybuje w górę.

Brokerzy crypto

Brokerzy Crypto pojawili się na rynku stosunkowo niedawno i prężnie działają na rynku CFD. To, co ich wyróżnia, to opieranie się o trending kryptowalut. Dają duże możliwości inwestycyjne, które w praktyce umożliwiają prowadzenie rachunków w Bitcoinach. Dzięki temu z wykorzystaniem lewara z powodzeniem możemy handlować już nie tylko kryptowalutami, ale nawet i surowcami, metalami czy też walutami tradycyjnymi.

Polecane artykuły

Skomentuj