ekspert kredytowyFinanse 

Jak powinna wyglądać współpraca z ekspertem kredytowym?

Zamierzasz ubiegać się o kredyt hipoteczny, gotówkowy lub samochodowy? Czujesz, że potrzebujesz pomocy eksperta? Zastanawiasz się, jak wygląda współpraca? Sprawdź, czego możesz się spodziewać. Dzięki temu poczujesz się bardziej pewny siebie na spotkaniu ze specjalistą kredytowym!

Określ zasady współpracy

Jeśli wybrałeś już właściwą osobę, umów się na konsultację wstępną. Rozmawiając z ekspertem kredytowym, zastanów się, czy spełnia Twoje oczekiwania. Przedstawiaj jasno swoje wymagania, w ten sposób ułatwisz sobie dalszą współpracę. Zapytaj, czy możesz kontaktować się z nim telefonicznie, czy mailowo? Sprawdź, w jakich godzinach możesz do niego dzwonić. Zweryfikuj, jakie zadania możesz delegować pośrednikowi. Czy możesz mu udzielić pełnomocnictwa, by pomógł Ci w skompletowaniu niezbędnych dokumentów? Zapytaj, czy pomoże Ci w wypełnieniu wniosku kredytowego. Jeśli tak, możesz zaoszczędzić sporo czasu i nerwów. Poproś eksperta, by po zakończeniu spotkania wysłał Ci e-maila z podsumowaniem. Pamiętaj, by wszelkie ustalenia mieć na piśmie. Dzięki temu możesz do nich wrócić w każdej chwili.

ekspert kredytowy

Pierwsza rozmowa

Porozmawiaj z ekspertem z nim o swoich oczekiwaniach. Przybliż też swoją sytuację finansową. Zastanów się, czy dana osoba wzbudza Twoje zaufanie. Zapytaj specjalistę o jego wiedzę i doświadczenie. Jeśli do tej pory współpracował z klientami ubiegającymi się o kredyt gotówkowy, a Tobie zależy na hipotecznym, rozważ innego eksperta. Zapytaj, jaka jest jego strategia działania. Zastanów się, czy Ci odpowiada. Możesz też zaproponować inne rozwiązania.

Ekspert obliczy Twoją maksymalną zdolność kredytową, korzystając z profesjonalnych narzędzi. Przedstawi Ci precyzyjną kalkulację. Podpowie, w jakich instytucjach masz największe szanse na kredyt. Specjalista ma świetne umiejętności negocjacyjne, dlatego możesz liczyć na lepsze warunki umowy. Z drugiej strony uważaj, jeśli jakaś osoba składa Ci nierealistyczne obietnice. Profesjonalista spojrzy krytycznie na Twoją sytuację, a nie będzie wzbudzał złudnych nadziei.

Przedstawienie ofert kredytowych

Kiedy ekspert wyliczy już zdolność kredytową, przedstawi Ci wszystkie koszty w konkretnych bankach. Takie symulacje są niezwykle ważne. Obejmują następujące zagadnienia: wysokość miesięcznej raty, okres kredytowania, kwota ubezpieczenia, oprocentowanie, prowizja, marża. Analizując raport, dowiesz się, czy dany bank wlicza opłatę przygotowawczą. Specjalista kredytowy dokładnie wyjaśni wszystkie kwestie i zaproponuje dwie najlepsze oferty.

Kontroluj pracę eksperta

Umów się z ekspertem, by dwa razy w tygodniu wysłał Ci raport ze swojej pracy. Jeśli jakieś działania budzą Twoje wątpliwości, nie wstydź się zapytać. Dowiedz się, dlaczego ekspert poleca Ci właśnie takie oferty, a inne odrzucił. Zapytaj, w jakich oddziałach złożył wnioski kredytowe i na jakim etapie się znajdują? Pamiętaj, że to Ty będziesz później spłacał kredyt, dlatego nie wstydź się zadawać pytań.

Po złożeniu wniosków pozostało Ci czekać na decyzje. Niekiedy należy dostarczyć dodatkowe dokumenty do banku. Jeśli decyzja będzie pozytywna, ekspert przestudiuje wnikliwie umowę i wyjaśni wszystkie punkty.

Parterem merytorycznym materiału jest: Sprawdzonydoradca.pl z Twojego miasta: https://sprawdzonydoradca.pl/miasto/13-gdynia

Polecane artykuły

Skomentuj