ubezpieczeniaFinanse 

Wskazujemy 7 ubezpieczeń, które powinieneś wykupić!

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują ogromną wręcz liczbę różnych produktów ubezpieczeniowych. O ile nie wszystkie będą Ci realnie potrzebne, tak bez wątpienia warto rozważyć zakup przynajmniej części z nich. Przedstawiamy 7 wartych uwagi ubezpieczeń, takich jak np. ubezpieczenie na życie, autocasco, ubezpieczenie NNW, czy ubezpieczenie szkolne.

Ubezpieczenie na życie – podstawa dla każdego!

Ze wszystkich oferowanych ubezpieczeń polisa na życie jest jednym z najważniejszych produktów. Gwarantuje ona zabezpieczenie finansowe Twojej rodziny na wypadek Twojej śmierci. Co więcej, ubezpieczenie na życie często jest sprzedawane w formie rozszerzonej, o znacznie większym zakresie ochrony. Rodzajem ubezpieczenia na życie jest ubezpieczenie grupowe oferowane jednostkom zatrudniającym pracowników.

Ubezpieczenie nieruchomości – Twój dom jest cenny

Koniecznie powinieneś też zakupić ubezpieczenie dla Twojej nieruchomości. Niestety może ona zostać zalana (w wyniku aktywności sąsiada czy w wyniku powodzi), może również wybuchnąć w niej pożar. Co więcej, zawsze istnieje ryzyko włamania i kradzieży cennych dóbr. Gorąco zachęcamy, abyś wziął to wszystko pod uwagę i pomyślał nad wykupieniem takiej polisy!

Autocasco – aby uniknąć kosztownych napraw

Czy wiesz, ile kosztuje naprawa samochodu choćby po niewielkiej stłuczce? Niestety są to bardzo kosztowne usługi, które mogą przekroczyć możliwości Twojego budżetu. Dzięki autocasco towarzystwo ubezpieczeniowe sfinansuje naprawy Twojego auta, nawet jeśli to Ty spowodujesz wypadek komunikacyjny. Ubezpieczenie chroni pojazd także przed kradzieżą czy zniszczeniem wskutek zdarzeń losowych.

Assistance – by nic nie zaskoczyło Cię w podróży

Oprócz autocasco polecamy też zakup ubezpieczenia komunikacyjnego assistance. Jego celem jest zapewnienie Ci wsparcia np. w razie nagłej awarii Twojego auta. W ramach polisy ubezpieczyciel zorganizuje Ci holowanie samochodu, transport pasażerów, nocleg, a nawet samochód zastępczy. W naszej opinii to bardzo ciekawy produkt!

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)

Jeżeli Twoje ubezpieczenie na życie nie przewiduje ochrony w razie nieszczęśliwego wypadku, warto dodatkowo wykupić polisę NNW. Zapewni Ci ona wypłatę odszkodowania w sytuacji, w której Twój stan zdrowia pogorszyłby się w wyniku losowego zdarzenia (np. upadek ze schodów). Ubezpieczenia NNW często też finansują zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz organizują rehabilitację.

Ubezpieczenie szkolne – dla bezpieczeństwa Twojego dziecka

Dzieci niestety bywają nieprzewidywalne i zawsze są narażone na szereg wypadków. Ubezpieczenie szkolne to ubezpieczenie NNW skierowane dla dzieci w wieku szkolnym. Zakres ochrony został tu dostosowany w taki sposób, by szczególnie odpowiadać potrzebom najmłodszych. Zabezpieczenie może więc obejmować np. ochronę przed pogryzieniem przez psa, czy też pomoc psychologiczną.

Ubezpieczenie na wypadek utraty dochodów

Niestety zawsze istnieje ryzyko, że nagle zostaniesz pozbawiony dochodów. Może być to spowodowane utratą pracy, jak i bankructwem prowadzonej przez Ciebie firmy. Jeśli aktualnie spłacasz kredyt czy pożyczkę, powinieneś rozważyć zakup ubezpieczenia od utraty dochodów. Jeśli stracisz pracę, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci Ci kwotę umożliwiającą spłatę kilku czy kilkunastu rat kredytowych.

Wybierz najtańsze ubezpieczenia!

Aby być w pełni zadowolonym z wybranych produktów ubezpieczeniowych, zawsze staraj się porównać różne oferty. Możesz to bardzo łatwo uczynić za pośrednictwem Internetu. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarce takie frazy, jak np. „ubezpieczenie na życie online”, czy „tanie autocasco”. Otrzymasz szereg wyników, które ułatwią Ci dokonanie najbardziej optymalnego wyboru!

Polecane artykuły

Skomentuj