linkowanieMarketing 

Czym wyróżnia się dobrze przeprowadzony audyt SEO?

Odpowiednia optymalizacja witryny internetowej pod kątem widoczności w wynikach wyszukiwania to podstawa, jeśli strona ma przyciągać do przedmiotu naszej działalności nowych klientów. Aby osiągać w tej kwestii jak najlepsze efekty, konieczne jest przeprowadzanie regularnych audytów SEO. Co wyróżnia dobrze przygotowaną kontrolę w tej kwestii?

Dobry audyt SEO…, czyli jaki?

Zadaniem dobrze przygotowanego audytu SEO jest analiza danej strony internetowej pod kątem jej pozycji w wynikach wyszukiwania oraz czynników na nie wpływających. Warto więc, byśmy powiedzieli sobie co wyróżnia dobry audyt SEO. Przede wszystkim po jego przeprowadzeniu dowiemy się, jakie są słabe punkty danej strony, które przyczyniają się do uzyskiwania przez nią dobrej pozycji w wynikach wyszukiwania. Ponadto dobry audyt SEO wskaże nam te obszary, w których nasza strona może sprawiać nam problemy w niedalekiej przyszłości.

Warto przeczytać artykuł o audycie SEO, który znajduje się na stronie marketingprogress.pl.

Elementy dobrego audytu SEO

Audyt SEO dzieli się na sekcje On-Site oraz Off-Site. Warto więc, byśmy powiedzieli sobie jakie są kluczowe elementy każdej z nich.

On-Site – ta sekcja związana jest z wszystkimi działaniami wykonywanymi bezpośrednio na stronie. Możemy przez to rozumieć na przykład poprawę technicznej warstwy strony, rozbudowę linkowania wewnętrznego, czy też chociażby optymalizację treści strony pod frazy kluczowe. Warto pamiętać także o tym, że działania On-Site powinny wyeliminować także błędy oraz usterki w witrynie. Te bowiem mogą negatywnie wpływać na wyświetlanie oraz odbiór strony zarówno przez roboty indeksujące wyszukiwarek, jak i przez samych użytkowników. Sekcja Off-Site to natomiast działania prowadzone poza samą witryną. Zaliczyć do nich można analizę stron konkurencji, linkowanie zewnętrzne, czy prowadzenie działań w mediach społecznościowych.

Są to ważne czynności, które nie mogą zostać pominięte, jeśli zależy nam na dobrym pozycjonowaniu strony w wynikach wyszukiwania związanych z ważnymi dla nas frazami.

Polecane artykuły

Skomentuj